Bilgisayar çok fazla RAM kullanıyor

iAlp03

Decapat
Görev yöneticisinde kullanıcılar kısmında RAM kullanımı 5.3 GB gözüküyor.
aaa.png

Ve biliyorum bu Windows'un kullandığı miktar hariç ama performans kısmında RAM kullanımı 12.5 GB gözüküyor az önce 13.5 GB idi şimdi azalmış.
1643506506784.png

Windows 7 GB RAM mi kullanıyor? Bu ek 7 GB RAM kullanımı nereden geliyor? Windows'un 7 GB kullandığını düşünmüyorum.

Hocam onu bırakın Kaspersky bile açık :D
Anti virüslerin açık olması gerekmiyor mu :D
Hocam tüm programları kapatıp aynı sekmeyi bir daha atma ihtimaliniz var mıdır acaba?
aaaa.png
Performans kısmınıda PRT SC ile almıştım başka bir şey kopyaladım gitmiş :D
6.3 GB a düşmüştü performans kısmında kullanılan RAM. Yani yine Windows ile birlikte 5.5 GB RAM kullanımı oluyor Windows ne kadar kullanıyor bilmiyorum ama.
Evet hocam bütün arkada çalışan uygulamaları kapatın öyle atın azalmayı görüceksiniz sizde.
Azalacağını biliyorum zaten ama benim sorum nereden geliyor bu ek 7 GB kullanım.

Anti virüslerin açık olması gerekmiyor mu :D

Eki Görüntüle 1288299
Performans kısmınıda prt sc ile almıştım başka bir şey kopyaladım gitmiş :D
6.3 GB'a düşmüştü performans kısmında kullanılan RAM. Yani yine Windows ile birlikte 5.5 GB RAM kullanımı oluyor Windows ne kadar kullanıyor bilmiyorum ama.

Azalacağını biliyorum zaten ama benim sorum nereden geliyor bu ek 7 GB kullanım.

Hocam arkada çalışan antivirüs programları vb uygulamalar siz kapatsanızda çalışabiliyor onlar kullanıyor.

Hocam kullandığınız uygulamalar çok fazla RAM kullanıyor Google mesela 1.5 GB RAM kullanıyor.
Arkada 3 tane ayrı ayrı tarayıcılar açık onlarda kullanıyor sizin için gerekli uygulamaları açarsanız RAM kullanımı azalır.

Bu kadar uygulama açıkken RAM kullanımı gayet normal.
Hocam yazdıklarımı tamamen okuyor musunuz? Bende biliyorum uygulama kapatırsam RAM kullanımının azalacağını ama ben diyorum ki benim kullandığım uygulamaların "tamamı" kullanıcılar kısmında gözüken kadar RAM tüketiyor. Google,Genshin,Steam,Epic,Opera,Edge,Discord ve tüm arka plan uygulamarı buna dahil. Ama bunlara ek olarak gelen 7 GB var.

Hocam yazdıklarımı tamamen okuyor musunuz? Bende biliyorum uygulama kapatırsam RAM kullanımının azalacağını ama ben diyorum ki benim kullandığım uygulamaların "tamamı" kullanıcılar kısmında gözüken kadar RAM tüketiyor. Google, genshin, Steam, Epic, Opera, Edge, Discord ve tüm arka plan uygulamarı buna dahil. Ama bunlara ek olarak gelen 7 GB var.

Hocam son attığınız fotoğrafı görmemişim kusura bakmayın.

Hocam her şeyi kapattıktan sonra işlemler kısmının fotoğrafını atabilir misiniz bize.
Her şeyi kapatınca işlemler kısmında pek bir şey kalmıyor denedim. RAM kullanımı en yüksekten en düşüğe doğru sıralamıştım en yüksek 175 MB olmuştu kullanıcılar kısmında da 800 MB kullanılıyor gözüküyordu. Ama öyle yapamam işte açık kalmaları lazım.

Her şeyi kapatınca işlemler kısmında pek bir şey kalmıyor denedim. RAM kullanımı en yüksekten en düşüğe doğru sıralamıştım en yüksek 175 MB olmuştu kullanıcılar kısmında da 800 MB kullanılıyor gözüküyordu. Ama öyle yapamam işte açık kalmaları lazım.

Peki yaptığınızda kullandığı performans kısmında kullanılan RAM miktarı ne kadar gözüküyordu hatırlıyor musunuz?

Geri
Yukarı