Bilgisayar CRITICAL_PROCESS_DIED hatası veriyor

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Bilgisayarım açılıyor ama kilit ekranında donuyor daha sonra mavi ekran ve CRITICAL_PROCESS_DIED hatası alıyorum. Bir çok kez böyle olduğu için artık bilgisayarı böyle olduğu için düğmesinden kapatıyorum ve daha sonra düzgün açılıyor. Düğmeden kapatıp açmazsam ise Reboot and Select proper Boot device hatası alıyorum. Her seferinde böyle oluyor. İlk açtığımda hemen BIOS'a girip kontrol ettim ve diskler görüntülenmiyordu. Düğmeden kapa aç yaptığım zaman disklerde geliyor. Çok ilginç gerçekten.

Diskiniz sorunlu olabilir ya da kablolar kirlenmistir.

Bir de BIOS pilinizi kontrol edin BIOS resetleniyor olabilir hata pili cikarin BIOS'u resetleyin oyle acin PC'yi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar Windows 11 mi yoksa 10 mu düğmeden kastiniz nedir Windows üzerinden kapancamı hata alıyorsunuz.

Bilgisayar Windows 11 mi yoksa 10 mu düğmeden kastiniz nedir Windows üzerinden kapancamı hata alıyorsunuz.
Moderatör değiştirmiş açtığım yeri. Windows 11. Windows 11'in kilit ekranında alıyorum hatayı.

Reboot and Select proper Boot device hatası pc nin okuyacak bir disk bulamam sinin sebebi bu tip sorunlar benim başıma bios pili yüzünden birkaç defa geldi eski bios pili olan pc ler kapanınca biosu resetlene biliyor ve yeni acınca bios ilk açılışta diski görmeyebiliyor.

Biosunuzun tarih ayarına bakin tarih ayari resetleniyorsa pios piliniz eski olabilir.

Sorun çözüldü demiştim ancak devam ediyor. BIOS'umu da güncelledim ama anlamdım ne oldu. BIOS pilini çıkar-tak yaptım sonuç aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı