Çözüldü Bilgisayar disk kullanımı %100

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlarımla Discord'da konuşuyordum sonra Discord saçmalamaya başladı. Kaspersky ile bir tarama yaptım sonra disk kullanımı %100 yazdı ama Kaspersky 0.2MB/S kullanıyor komik bir şekilde. Normalde böyle olmazdı PC im iyice saçmaladı 10 GB'lık bir disk oluşturup içine Win 8 ISO dosyasını atmıştım. En son yaptığım şey bu (PC'ye bir şey olursa format atabilirim belki oradan diye yapmıştım) onun dışında hiçbir şey yapmadım. DC şu anda saçmalamakta çok kararlı kimseye mute atılmıyor. Kaspersky bir dosyayı taraması 5 dk sürüyor PC iyice delirdi. Ve BIOS üzerinden overclock yapmıştım. Technopat'ın videosunda olduğu gibi bu sabah yapmıştım ama 3-4 saattir hiçbir sorun yoktu yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Yoksa dosyalarımı yedekleyip yene format atmak zorunda kalacağım.(hep yaparım :D)

Dosya Ekleri

• 31.PNG
    31.PNG
    97,9 KB · Görüntüleme: 74
Çözüm
Windows Search mü kullanıyor tüm diski?

Hayır hocam, attığım fotoğraftaki gibi hepsini Kaspersky kullanıyor. Birçok disk oluşturmuştum, hepsini sildim sonra tekrardan 3 disk halinde bıraktım, yeniden başlattım, overclocku kapattım, şu anda düzeldi. Ben de bu bahane ile birkaç gün sonra yine format atarım herhalde :D Teşekkürler yardım ettiğiniz için.
Ben ESET antivurus kullanıyordum onda da disk kullanımı yüzde yüz dü bilgisayar da sağ tık yapılmıyordu ESET'i kaldırdım bilgisayar rahatladı. Bence Kaspersky'ı kaldır ama sen bilirsin benim pc de HDD.
Hocam HDD'de %100 kullanımın normal olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Aynen normal değil.

Hocam diskinizin sağlığını taratıp sonucunu söyler misiniz?

Sabit diskinize sağlık testi yapmak için HD Tune kullanabilirsiniz.
  • Öncelikle HD Tune 5.70+ sürümünü indirin.
  • Yazılımı çalıştırınca Health sekmesine geçin.
    • Eğer burada sarı veya kırmızı ibare varsa disk sağlığınız riskte olabilir.
  • Error Scan kısmından diskinizin yüzeyini hatalara karşı taratabilirsiniz.

Ben ESET antivurus kullanıyordum onda da disk kullanımı yüzde yüz dü bilgisayar da sağ tık yapılmıyordu ESET'i kaldırdım bilgisayar rahatladı. Bence Kaspersky'ı kaldır ama sen bilirsin benim PC de HDD.

Aynen normal değil.

Hocam Kaspersky açılmadan böyle bir şey vardı Kaspersky ile tarama yapmak için o yüzden açtım zaten.
Hocam diskinizin sağlığını taratıp sonucunu söyler misiniz?

Sabit diskinize sağlık testi yapmak için HD Tune kullanabilirsiniz.
  • Öncelikle HD Tune 5.70+ sürümünü indirin.
  • Yazılımı çalıştırınca health sekmesine geçin.
    • Eğer burada sarı veya kırmızı ibare varsa disk sağlığınız riskte olabilir.
  • Error scan kısmından diskinizin yüzeyini hatalara karşı taratabilirsiniz.

Hocam daha dün yapmıştım sağlık %100 göstermişti bad sector ise bir tane bile yoktu birazdan yene yapayım hocam.

Windows Search mü kullanıyor tüm diski?

Hayır hocam, attığım fotoğraftaki gibi hepsini Kaspersky kullanıyor. Birçok disk oluşturmuştum, hepsini sildim sonra tekrardan 3 disk halinde bıraktım, yeniden başlattım, overclocku kapattım, şu anda düzeldi. Ben de bu bahane ile birkaç gün sonra yine format atarım herhalde :D Teşekkürler yardım ettiğiniz için.

Çözüm
Hocam HDD'de %100 kullanımın normal olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Evet, bunda ne var anlamadım. Siz hiç SSD olan bir sistemde bu sorunu duydunuz mu? Evet, savunma şeklim garip fakat doğrusu bu.

Çözüm olarak: Intel Rapid Storage sürücüsünü güncellemek. Videodaki adımları uygulamak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır hocam, attığım fotoğraftaki gibi hepsini Kaspersky kullanıyor. Birçok disk oluşturmuştum, hepsini sildim sonra tekrardan 3 disk halinde bıraktım, yeniden başlattım, overclocku kapattım, şu anda düzeldi. Ben de bu bahane ile birkaç gün sonra yine format atarım herhalde :D teşekkürler yardım ettiğiniz için.

Rica ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı