Bilgisayar diski görmüyor

Daha fazla  
Dostlar oyundayim ve bilgisayar bir anda oyunda drop girdi ve yanıt vermiyor dedi, yeniden başlatayım dedim ve bir saat yüklenmedi bilgisayar ve yüklendikten sonra D diskini görmemeye başladı. Yeniden disk taraması yaptım ve düzeldi geldi, yeniden başlattım ve yavaş da açılmadı. Nedeni nedir ve neden böyle olmuştur, tekrar olur mu?

Dostlar oyundayim ve bilgisayar bir anda oyunda drop girdi ve yanıt vermiyor dedi, yeniden başlatayım dedim ve bir saat yüklenmedi bilgisayar ve yüklendikten sonra D diskini görmemeye başladı. Yeniden disk taraması yaptım ve düzeldi geldi, yeniden başlattım ve yavaş da açılmadı. Nedeni nedir ve neden böyle olmuştur, tekrar olur mu?

Diski biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz.

Önce diskinin sağlığını kontrol et veya disk için stres testi programları var onları kullan kablonu iyice kontrol et gereksirse SATA kablosunu değiştir,
sağlığını kontrol nasıl ediyorduk hocam?

Kablolarını kontrol et mümkünse farklı bir kablo ile diskini farklı bir SATA portuna bağla.
Hocam bilgisayarı donanımsal olarak anlıyorum fakat parça takma sökme işlemin de pek fazla bilgim yok ve yanlış bir şey de yapmak istemiyorum. Sata kablolarını takıp çıkarıp kabloları kontrol etsem sadece olur mu?

Geri
Yukarı