Bilgisayar donanımı hakkında bilgi edinmek

Wona

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba benim sorum şudur ben bilgisayar bileşenlerini donanımlarını ögrenmek ve kendi oyun sistemimi toplayabilecek bir kapasiteye gelmem için bir öneriniz var mı ? Kurs veya bilğilendirici sayfalar kısacası pc'nin bütün donanımlarını ne işe yaradıgını vs nasıl ögrenebilirim? Uzun lafın kısası kendi sistemimi mantıklı bir şekkilde toplayabilecegim seviyeye nasıl ulaşabilirim? Yaşım 27 çok geç kalmışsın demeyin üzülürüm. Donanım sayfalarında bana şu bütceye sistem toplayın bu sistem nasıl hangisini alayım demekten bıktım. Kendimi geliştirmek istiyorum tavsiyenize ve bilğinize ihtiyacım var. İlgilenen herkeze tek tek teşşekkürü borç bilirim sayğılarımı sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'ın hazırladığı sistem toplama videoları oldukça güzel ve basit bir dil içeriyor. Sadece onları izleyerek bir bilgisayar nasıl toplanır bilgi edinebilirsiniz. Sosyalde biraz vakit geçirmek iyi olacaktır. Ayrıca boş zamanlarınızda vatan bilgisayar gibi sitelere girerek bileşenlere bakıp karşılaştırmalı sistemler toplayabilirsiniz. Zamanla hangi parça hangi bütçedeki bilgisayara uygundur en iyi verim nasıl alınır bilir hale gelirsiniz.

Kurs gibi şeylere gerek olacağını düşünmüyorum bilgisayarını kendin toplaman için. Forumlarda zaman geçirdikçe bir şeyler öğreniyorsun otomatik olarak. Ayrıca Youtube'da çeşitli videolar ile de donanımları nasıl monte edeceğini rahatlıkla göreceksindir. Technopat'ın da sistem toplama üzerine gerçekten güzel videoları var. İzlemeni öneririm.

20 li yaşlarımda son derece ilgiliydim, yapa boza 2 kasa attım çöpe. Şimdi o kadar bilgisizim ki SSD takmak için foruma konu açmayı düşünüyorum.

benim foxconn 2abf anakart intel i5 2320 1 gb AMD Radeon HD 6450 ekran kartı 4 gb ddr3 1333 mhz bu bu 1 TB harddisk var bunlardan hangilerini değiştirip bir oyun bilgisayarına sahip olabilirm lütfen cevaplarsanız

Bilgisayar kursları bir işe yaramaz haberin ola. Bu bilgiler tecrübe ile oluyor yani kazık yiye yiye olur.

benim foxconn 2abf anakart intel i5 2320 1 gb AMD Radeon HD 6450 ekran kartı 4 gb ddr3 1333 mhz bu bu 1 TB harddisk var bunlardan hangilerini değiştirip bir oyun bilgisayarına sahip olabilirm lütfen cevaplarsanız
Lütfen konu açın ve beni etiketleyin.

İnternette yer alan bir çok Türkçe içerikli video var, bunlar işinize yarayacaktır. Kurs vs. gibi yerlere boş yere para vermenize gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı