Bilgisayar donanımlarıyla zamanında yaptığınız acemilikler

Burdaki sorunu anlamadım hocam?

Söyle anlatayim anakarti kasaya vidalarken vidalar anakartin deliklerine uygun sekilde hizalanmali ve yerlestirilmesi. Ben tüm vidalari taktim kasaya. Asagidaki vidalardan bahsediyorum.

10-Set-el-aleti-montaj-kitleri-kapal-vida-alt-gen-somun-ASUS-M-2-SSD-anakart.jpg_q50.jpg

Söyle anlatayim anakarti kasaya vidalarken vidalar anakartin deliklerine uygun sekilde hizalanmali ve yerlestirilmesi. Ben tüm vidalari taktim kasaya. Asagidaki vidalardan bahsediyorum.

Eki Görüntüle 1046173

Altına yükseltme vidalarını takıp üzerine de erkek vidaları anakartın deliklerinden geçmek suretiyle vidalandığı zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tüm vidaları kasanın farklı bir yerine mi taktınız?

Altına yükseltme vidalarını takıp üzerine de erkek vidaları anakartın deliklerinden geçmek suretiyle vidalandığı zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tüm vidaları kasanın farklı bir yerine mi taktınız?

Yükseltme vidalarini fazla takinca o yükseltme vidalari anakartin lehimlerine sürtünüp kisa devre yapar :) O yüzden sadece gerekli vidalari takmak lazim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı