Bilgisayar donup kalıyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu sorun bayağıdır var geçer diye düşündüm ama geçmedi neden kaynaklı bilmiyorum. Normal oyun oynarken veya Google'de dolaşırken donup kalıyor bilgisayar. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum format atmak istiyorum ama bayağı oyun var içinde o yüzden format işinden vazgeçtim. Sıcaklıklar iyi, bilgisayarda virüs de yok. Neden kaynaklı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, bu sorun bayağıdır var geçer diye düşündüm ama geçmedi neden kaynaklı bilmiyorum. Normal oyun oynarken veya Google'de dolaşırken donup kalıyor bilgisayar. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum format atmak istiyorum ama bayağı oyun var içinde o yüzden format işinden vazgeçtim. Sıcaklıklar iyi, bilgisayarda virüs de yok. Neden kaynaklı bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem modeliniz nedir? Windows sürümünüz güncel mi? Ayrıca RAM'lerin ve sistemin kurulu olduğu diskin sağlığı ne durumda?
Ayrıca RAM testi de yapabilirsiniz.

Harddisk gayet sağlıklı.Ramlerdede sorun doluğunu düşünmüyorum.
Sistem modelinizi istemiştim, yazmamışsınız. Sabit disk sağlıklı diyorsunuz; peki, test yaptınız mı? RAM'lere gelince, siz öyle düşünüyorsunuz. Bizim için testlerin ne düşündüğü önemli. Sistem modelini ve test sonuçlarını paylaşmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin.

Sistem modelinizi istemiştim, yazmamışsınız. Sabit disk sağlıklı diyorsunuz; peki, test yaptınız mı? RAM'lere gelince, siz öyle düşünüyorsunuz. Bizim için testlerin ne düşündüğü önemli. Sistem modelini ve test sonuçlarını paylaşmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin.
Evet yaptım testlerini gayetde sağlıklı hepsi.Sistem modeli derken?

Evet yaptım testlerini gayetde sağlıklı hepsi.Sistem modeli derken?
Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız Anakart modelinden, dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız dizüstü bilgisayarınızın üreticisinin tanımladığı modelden bahsediyorum. Her üretici ürettiği anakarta veya dizüstü bilgisayara benzersiz bir model kodu verir. Çalıştıra msinfo32 yazarak veya dxdiag yazarak bilgilere erişebilirsiniz. Bu arada keşke testlerin sonucunu bizimle de paylaşsaydınız. Marka ve modeli yazarsanız devam edebiliriz.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız anakart modelinden, dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız dizüstü bilgisayarınızın üreticisinin tanımladığı modelden bahsediyorum. Her üretici ürettiği anakarta veya dizüstü bilgisayara benzersiz bir model kodu verir. Çalıştıra msinfo32 yazarak veya DxDiag yazarak bilgilere erişebilirsiniz. Bu arada keşke testlerin sonucunu bizimle de paylaşsaydınız. Marka ve modeli yazarsanız devam edebiliriz.

Anakartım MSI B450M A PRO Max. Bir de bugün oldu bu hata gine bilgisayar donuyor 2 saniye sonra siyah ekran geliyor tekrardan canlanıyor PC sağ altdada beklenmeyen bir sistem arısazından ötürü raden wattmann ayarları geri yüklendi diyor.
Uff şimdi de donup kaldı ve kendini yeniden başlatıyor PC kafayı yiyeceğim.

Bu sorun genellikle donanım hızlandırmadan kaynaklanıyor, ayarlardan kapatabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı