Bilgisayar durduk yere donuyor ve bipliyor

charm

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bazen tarayıcıyı açtığımda bilgisayar donuyor ve mouse hareket etmiyor 4 kısa veya 5 kısa bipleme sesi almıştım (4 bipleme timer hatası, 5 bipleme işlemci hatası) hatası sizce neden böyle oluyor?

Belki işletim sisteminin güncellenmemesine bağlıdır, veya bilgisayar kasası içinde bir sorun olabilir.
İstersen kasayı kontrol et, temizlemediysen temizle termal macun falan yenile. Sonra tekrar dene.

Bazen tarayıcıyı açtığımda bilgisayar donuyor ve mouse hareket etmiyor 4 kısa veya 5 kısa bipleme sesi almıştım (4 bipleme timer hatası, 5 bipleme işlemci hatası) hatası sizce neden böyle oluyor?

-4'den bir şey olmaz ama zamanı hesaplayamaz.
[Bios pili değiştirmeyi deniyin yada çıkartım çalıştırın]

-5'stres testi yapmayı deniyin işlemcinin tüm çekirdekleri çalışıyor mu diye stress testinde 5 bip veriyorsa pek hayır beklenmez diye biliyorum.

İkisinde de parçaları değiştirmeniz gerekebilir.

Donma halinde sadece reset veya güç düğmesi ile kapatabilme varsa.
Genelde tarayıcıda video gibi medya ağırlıklı faaliyetlerde donuyorsa.
Donma sırasında hoparlörden hırlama sesi geliyorsa...
Bence USB port veya anakart chipset hatası gibime geliyor.
İnanması zor olabilir ama mouse lazerine kıl dahi yapışırsa donma yapabilir.

Son düzenleme:

Hocam kasanın içine su falan kaçtımı benim Gaming laptopumdada içine su kaçınca bipliyordu.

Geri
Yukarı