Bilgisayar Durup Dururken Reset Atıyor

Rulbul

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar pc durup duruken reset atıyor, arada mavi ekran veriyor sorun nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı aç iyice bir temizliğini yap. %90 düzelecektir. Ayrıca çok havasız yere koymaktan kaçın kasayı.

Merhaba arkadaşlar, aynı sorun bende de var. Aslında reset değil benim ki kasa çalışıyor ama ekrandan görüntüyü kesiyor. Ama dediğim gibi kasa çalışıyor sadece sistem bilgisayar hiç bir tebki vermiyor. Kapatma tuşuna üst üste basmama rağmen kapatmıyor. Uzun basınca da kapatmıyor. Power den kapatıp tekrar açıyorum. Bunu belirli bir şeye göre yapmıyor bazen gün boyu yapmaz iken bazen ise yarım saat içinde yapabiliyor. Bilgisayar daha iki haftalık. İşlemciyi AIDATA ile stres testi yaptığımda 90 dereceleri görüyor orada kesiyorum testi (2 dk içinde). İşlemci ısınıyor yani. Benim asıl sıkıntım işlemciye hiç yük bindirmeden bile alakasız yerde kapanması. İşlemcinin ısınması için ise hiç bir neden yok. Ryzen 2700x stok fan ile kullanıyorum. Kasa gayet ferah bir yerde. 4 Adet fan içeri serin hava üfler iken bir fan üste bir fan da arkada olmak şekli ile iki fan da dışarı sıcak hava çıkışı sağlıyor. Boşta 50 derecelerde. Power iyi bir markanın 650 watt lık modeli, ekran kartı Rx470 özel soğutuculu (onun da bakım ve macunlamasını yaptım ekran kartı sıcaklığını 10 derece gibi düşürdüm.) Anakart Asus 470x chipset gayet güncel ve iyi bir anakart. Umarım derdimi anlatabilmişimdir, resmen uykularımı kaçırıyor bu sorun,

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı