Bilgisayar durup dururken kapanıyor ve açılmıyor

Arkadaşlar bir soru daha takıldı aklıma... bazı forumlarda benim gibi sorun yaşayanların konularına bakıyordum da anakartın psu'dan fazla voltaj çektiği için kapanabilir gibi şeyler gördüm bu tam olarak ne oluyor yani sorunum bundan kaynaklı olabilir mi?

Hocam PSU'nun sisteminiz için yetersiz olduğunu düşünüyorum en ideali 700w almanız. Şuan ki PSU'nuz kaldırabilecek seviyede ama arada biraz Watt farkı bırakmalısınız. Sorun büyük ihtimalle PSU'dan. PC bileşenleriniz gerektiği gücü çekemiyor.
Bilmiyorum ama sistemi Technopat'ın Ryzen 1500x sistem toplama rehberinden toplamıştım oradaki sistemle tek farkı anakart ve onlar da aynı PSU kullanmışlardı.. Dediğiniz öyle olsa sistem neden birden bire böyle yapmaya başlasın ki 5 aydır hiç olmamıştı.

Bilmiyorum ama sistemi Technopat'ın Ryzen 1500x sistem toplama rehberinden toplamıştım oradaki sistemle tek farkı anakart ve onlar da aynı PSU kullanmışlardı.. Dediğiniz öyle olsa sistem neden birden bire böyle yapmaya başlasın ki 5 aydır hiç olmamıştı.
Hocam benim PC GTX1050Ti olmasına rağmen 350W istiyor sizin ekran kartınız 150W tüketiyor. Tam sınırda bir güç kaynağı seçmişsiniz. Ekran kartınızın fanları ve diğer fanlar ile birlikte hele bir de işlemciniz anakart üzerinden Autoclock ile hız aşırtma yapıyor ise sınırı iyice zorlar. Tavsiyem 700W civarı PSU almanız.

Hocam benim PC GTX1050Ti olmasına rağmen 350W istiyor sizin ekran kartınız 150W tüketiyor. Tam sınırda bir güç kaynağı seçmişsiniz. Ekran kartınızın fanları ve diğer fanlar ile birlikte sınırı iyice zorlamakta. Tavsiyem 700W civarı PSU almanız.
Teşekkür ederim artık bu gidişle öyle olacak gibi... Garantiyle falan uğraşmak sinir bozuyor

Merhaba... Paylaşmak istedim 700Watt bir PSU aldım yaklaşık 3 gündür kapanmıyor sanırım sorun çözüldü. PSU mu bozuktu veya dediğiniz gibi Watt mı yetersizdi bilmiyorum ama sorun PSU'da idi... FIFA 2018'de ekranda dalgalanma oluyordu yeni PSU ile o da çözüldü demek ki onu bile etkiliyormuş bu PSU [emoji23]

Merhaba... Paylaşmak istedim 700Watt bir PSU aldım yaklaşık 3 gündür kapanmıyor sanırım sorun çözüldü. PSU mu bozuktu veya dediğiniz gibi Watt mı yetersizdi bilmiyorum ama sorun PSU'da idi... FIFA 2018'de ekranda dalgalanma oluyordu yeni PSU ile o da çözüldü demek ki onu bile etkiliyormuş bu PSU [emoji23]

Sorununun çözülmesine sevindim hayırlı olsun ve gözün aydın [emoji4] Bu ara yaşanılan bu tarz problemlerin hep PSU kaynaklı çıkması tesadüf değil diye düşünüyorum artık ..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı