Bilgisayar ekran kartı downcloak yapmayınca çöküyor

NihilDio

Decapat
Daha fazla  
Laptop rezalet biliyorum, söylemenize gerek yok ama bir şeyi merak ediyorum. Neden downcloak yapmadığım sürece ekran kartım çöküyor? Bu soruna oyunlarda karşılaşıyorum ve merak ediyorum.

Yaptığın ayarı gösterir misin?

Çok basit bir şekilde anlatsam iş görür herhalde zâten çok da bir şey yaptığım söylenemez. MSI Afterburner uygulamasından Core clock (MHz) ve Memory clock (MHz) ayarlarının ikisini de -150 yapıyorum. Bu dakikasında çöken oyunu 4 5 saat daha oynayabilme imkanı sağlıyor. Aksi takdirde yukarıdaki ekran kartı göstergesi bir anda boştaymış gibi oluyor.

Bu arada bahsettiğim şey yukarıda değerler gayet yüksekken bir anda sanki bilgisayar boştaymış gibi çok hızlı bir düşüş yaşıyorum. Yavaş yavaş inmekten ziyade.

Dosya Ekleri

• 17133785514788708201644056733156.jpg
    17133785514788708201644056733156.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 6
  • 17133791912282995484257877733143.jpg
    17133791912282995484257877733143.jpg
    136,5 KB · Görüntüleme: 6
Çok basit bir şekilde anlatsam iş görür herhalde zâten çok da bir şey yaptığım söylenemez. MSI Afterburner uygulamasından Core clock (MHz) ve Memory clock (MHz) ayarlarının ikisini de -150 yapıyorum. Bu dakikasında çöken oyunu 4 5 saat daha oynayabilme imkanı sağlıyor. Aksi takdirde yukarıdaki ekran kartı göstergesi bir anda boştaymış gibi oluyor.

Bu arada bahsettiğim şey yukarıda değerler gayet yüksekken bir anda sanki bilgisayar boştaymış gibi çok hızlı bir düşüş yaşıyorum. Yavaş yavaş inmekten ziyade.
Curve Editöre gir oradan ayar çek. shift e basılı tutarak yaparsan hepsini düşürür.

Benchmark yapıp sorun yok deyip geri gönderiyorlar. Oysa League of Legends oyununda bile çöküyor.

RTX3060 olması lazım yani. Çökmesi hariç ekran kartı gücünü karşılıyor. İnternetteki testlerle benzer yani.

Biraz daha zorlayabilirsin garantiyi Türkiye'de kötü bir garantisi yok diye biliyorum. Format attın mı hiç.

Biraz daha zorlayabilirsin garantiyi Türkiye'de kötü bir garantisi yok diye biliyorum. Format attın mı hiç.

Format servis attı, ben attım, bilgisayarcı attı. Windows 11'den 10'a düşürdük nafile. Serviste dediğiniz gibi iyi olsa keşke. Hiçbir şeyi sallıyor gibi durmuyorlar. Sorunsuz bilgisayarda oyun mu çökermiş. Ayrıca oyun testi yapıldı diyorlar ne testi yaptıkları belli değil kaldı ki ben oyun testi yaptığımda sorun devam ediyor.

Format servis attı, ben attım, bilgisayarcı attı. Windows 11'den 10'a düşürdük nafile. Serviste dediğiniz gibi iyi olsa keşke. Hiçbir şeyi sallıyor gibi durmuyorlar. Sorunsuz bilgisayarda oyun mu çökermiş. Ayrıca oyun testi yapıldı diyorlar ne testi yaptıkları belli değil kaldı ki ben oyun testi yaptığımda sorun devam ediyor.

Ürünü nereden aldin? Bir de sorununu videoya al öyle göster benim elimde böyle oluyor diyerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı