Çözüldü Bilgisayar ekranı kararıyor ve fanları hızlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

crimlex

Hectopat
Sorunum ilk defa dün, Bannerlord oynarken başladı. Bir arkadaşın daha yaşadığını gördüm, bir de Battlefield 5 indirip denedim. Yine aynı. Ardından OCCT'de test modunu Power'a alarak yaptım. Yine kapandı. Driver'lar güncel. Çıldıracağım sabahtan beri bununla uğraşıyorum. Sistemim:
Ryzen 5 3600.
B450 TUF Pro-Gaming.
ROG STRIX 2060 A6G.
G.Skill Trident Z 8 GB 3200MHz.
Seagate 1TB Barracuda.
Cooler Master MWE 650W.
MB511.

Çözüm
Kardeşim sistemimiz birebir aynı ekran kartı Driver'ini sil baştan yükle benim öyle düzeldi.
Aynı sorun bende de var. ETS 2 oynarken oldu şimdi de. Nadiren oluyor bana. Ekran kararıyor ama her şey çalışıyor sesler falan devam ediyor. Ben Power ile alakalı olabileceğini düşündüm ilk başta. Driver olayını yazdıgınız gibi deneyeceğim.

Sorun çözüldü mü? Aynı sorunu ben de yaşıyorum.

Aynı sorun bende de var. ETS 2 oynarken oldu şimdi de. Nadiren oluyor bana. Ekran kararıyor ama her şey çalışıyor sesler falan devam ediyor. Ben Power ile alakalı olabileceğini düşündüm ilk başta. Driver olayını yazdıgınız gibi deneyeceğim.

Sorunum hala devam etmekte, garantiye verdim ekran kartı arızalı olduğunu öğrendim, donanımsal bir arıza olduğu söylendi bana. bu forumda başka bir arkadaşında pirizinde topraklama olmadığı için bu sorunla karşılaştığını söylemişti. Sorun belli ki çok kapsamlı umarım şansımız yaver gider.

Driversiz açtığında da oyun kapandı mı bak şimdi komple driveri kaldır sonra siteden manuel arat otomatik driver ara deme özellikle manuel arat sonra özel kurulum yapıp reset atıp dene haber ver bana.

Abi dediklerinin hepsinin yapıyorum. İnşallah dediğin gibi sorun yazılımsaldır yoksa işimiz zor. Fakat bu sorun çok fazla olmuş, başka forumlarda da çok karşılaştım.

Arkadaşlar merhaba.

Aylar sonra belki bir faydam dokunur.

Aynı problem bende de vardı.Ekran kartım Eagle 3060 Tİ.Yazılımsal herşeyi denedim düzeltemedim ve ekran kartı bozuk diye garantiye götürecektim. Kasayı açtım tam GPU güç kablosunu çıkaracağım bir çektim birde ne göreyim.

Kablo gevşemiş.

Kabloyu tekrar yerine taktım sağlam bir şekilde ve problem ortadan kalktı.

Sorunum ilk defa dün, Bannerlord oynarken başladı. Bir arkadaşın daha yaşadığını gördüm, bir de Battlefield 5 indirip denedim. Yine aynı. Ardından OCCT'de test modunu Power'a alarak yaptım. Yine kapandı. Driver'lar güncel. Çıldıracağım sabahtan beri bununla uğraşıyorum. Sistemim:
Ryzen 5 3600.
B450 TUF Pro-Gaming.
ROG STRIX 2060 A6G.
Seagate 1TB Barracuda.
Cooler Master MWE 650W.
MB511.
Sorunu çözdün mü dostum. Aylardır bu sorun ile uğraşıyorum, oyun felan oynatmıyor bu sorun. Lütfen yardım et.

Evet çözdüm.
Deneyeyim de acaba DDU ile kaldırıp kurma kısmını mı yanlış yapıyorum ? DDU dan kaldırıp NVİDİA'nın sitesinden indirip özel kurulum ardından temiz kurulum yapıyoruz dimi?
@Akhun Dostum sana WhatsApp üzerinden ulaşabilir miyim ?
Bu arada driver silip denedim bir sıkıntı olmadı ama ekran kartını Microsoft Basic Display Adapter olarak görüyor. Testte de 1-3 fps arası alıyordum. Yükleyeyim mi driver'ları tekrar ? Veya eski bir sürümle de deneyebilirim.
Merhaba sorunu çözdün mü eğer çözdüysen seninle iletişime geçebileceğim bir yol söyler misin? Bu hatayı aylardır yaşıyorum.
Hayır devam ediyor.
Arkadaşlar merhaba.

Aylar sonra belki bir faydam dokunur.

Aynı problem bende de vardı.Ekran kartım Eagle 3060 Tİ.Yazılımsal herşeyi denedim düzeltemedim ve ekran kartı bozuk diye garantiye götürecektim. Kasayı açtım tam GPU güç kablosunu çıkaracağım bir çektim birde ne göreyim.

Kablo gevşemiş.

Kabloyu tekrar yerine taktım sağlam bir şekilde ve problem ortadan kalktı.
Kablo gevşemiş derken nasıl?
Kardeşim sistemimiz birebir aynı ekran kartı Driver'ini sil baştan yükle benim öyle düzeldi.
Merhaba dediğinizi yaklaşık 10 defa yaptım fakat sorun devam ediyor.
Ryzen 5 3600.
B450 TUF Pro-Gaming.
ROG STRIX 2060 A6G.
Seagate 1TB Barracuda.
Cooler Master MWE 650W.
MB511.
merhaba hocam sorunu çözdünüz mü bu sorunu 2060 OC EVO ile aylardır ben de yaşıyorum, lütfen yardım edin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı