Bilgisayar Ethernet ve Wi-Fi görmüyor

aliatg06

Hectopat
Merhaba, sorunun neden kaynaklandığını anlamadım. Sürücüleri güncelledim, devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdim ama sorun düzelmedi. Wi-Fi gözükmüyor ayarlardan baktığımda da etkin değil yazıyor üstünde. Ethernet de aynı şekilde internet yok yazıyor ama internete bağlanabiliyorum. Ayrıca uygun konu başlığını bulamadım kusura bakmayın. 3.resimde Ethernet etkin olarak gözüküyor ama sadece orada öyle. Tarayıcıda falan interneti kullanabiliyorum ama Windows Update veya başka bir şeyde internetiniz yok olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-07-01 174729.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-01 174729.png
    1,9 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran görüntüsü 2022-07-01 174839.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-01 174839.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran görüntüsü 2022-07-01 174944.png
    Ekran görüntüsü 2022-07-01 174944.png
    32 KB · Görüntüleme: 62
Driverlarini(sürücüler) kontrol edin sürücüler güncel değilse Driver Booster gibi uygulamalar kullanabilirsiniz eğer sorun bunlardan hiçbiri değilse Ethernet Wi-Fi adaptör bağlantılarnı kontrol edin masaüstü kullanıyorsanız son çözüm olarak cihazda yönetici seçenekleriyle komut istemini açın bu kodu yapıştırın.
SFC /scannow

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Update'den bir kontrol edin.
Windows Update'den kontrol edemiyorum internete bağlı değilsiniz diyor.
Driverlarini(sürücüler) kontrol edin sürücüler güncel değilse Driver Booster gibi uygulamalar kullanabilirsiniz eğer sorun bunlardan hiçbiri değilse Ethernet Wi-Fi adaptör bağlantılarnı kontrol edin masaüstü kullanıyorsanız son çözüm olarak cihazda yönetici seçenekleriyle komut istemini açın bu kodu yapıştırın.
SFC /scannow
Notebook kullanıyorum hocam sürücüler güncel o dediğiniz şey masaüstünde mi geçerli oluyor sadece?

windows + r yaptıktan sonra services.msc yaz. Görselde çalışıyor durumunda olanları yeniden başlat, ardından bilgisayarını da yeniden başlat. Aynı sorun bende de vardı böyle düzelmişti, umarım işine yarar

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 80

Yeni konular

Geri
Yukarı