Bilgisayar fanı değiştirme

je_m_appelle

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken fan tarafında aşırı derecede ses geliyor bozulmuş belli eski TV'ler gibi vurunca düzeliyor, o fanın bozuk olduğunu elimi koyunca kasaya sesi azalıyor ve biraz yavaşlıyor oradan anladım. Neyse kasanın içini açtım fakat kablosunun nereye bağlandığını anlamadım, aklıma kabloyu kesip ucuna elektrik bandı yapıştırmak geldi mantıklı mı? 2.sorum da bu fanın kablosu nereye bağlıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
ıslemcin sağ üst köşesine bak genelde orada olur ismi de CPU fan vey CPU OPT yazar.
Forumda bulabilirsiniz.

Fotoğraf atma imkanınız var mı?

Sadece kablonun fotoğrafını çekmiştim. Yarın kablonun nereye doğru gittiğine bakıp oradan çıkartmayı düşünüyorum. Bu kabloyu kesip elektrik bandı ile bantlamam kötü mü olur?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-06-02 saat 11.20.58.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-06-02 saat 11.20.58.jpg
    289,8 KB · Görüntüleme: 30
Sadece kablonun fotoğrafını çekmiştim. Yarın kablonun nereye doğru gittiğine bakıp oradan çıkartmayı düşünüyorum. Bu kabloyu kesip elektrik bandı ile bantlamam kötü mü olur?

Fan deyince işlemci fanı sandım.

Yan fanlar genellikle yuvarlak içine aldığım kısma takılıyor. (hangisi olduğunu bu fotoğrafdan anlayamadım) kesmenizi önermem. Mümkünse kasa yı temizlerseniz iyi olur.

Dosya Ekleri

• IMG_20230602_190440.jpg
    IMG_20230602_190440.jpg
    609,1 KB · Görüntüleme: 21
Fan deyince işlemci fanı sandım.

Yan fanlar genellikle yuvarlak içine aldığım kısma takılıyor. (hangisi olduğunu bu fotoğrafdan anlayamadım) kesmenizi önermem. Mümkünse kasa yı temizlerseniz iyi olur.

O porttan çıkarttıktan sonra başka bir şey yapmamıza gerek var mı? Portu da anakarttan çıkartmak filan gerekir mi?

Geri
Yukarı