Bilgisayar fiyatları düşer mi?

AnanasliTost

Centipat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere dolar ciddi olarak düşmesine rağmen hiçbir şeyin fiyatı daha düşmedi. :( benim amcam Almanya'da yaşıyor bana 800-1000 euro gönderecekti. Neyse eninde sonunda para gönderdi 800 euro 280'de ben ödeyecektim sonra bir anda dolar-euro ciddi oranda düştü ne yapacağıma karar veremedim. Sizce PC toplamaya başlayayım mi yarın yoksa PC fiyatları düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fırsatçılar bol olduğu için pek sanmam. Düşse bile en az 3-4 haftası vardır. Eski Dolar kurundan alıyorlar, zarar etmemek için aynı Dolar kuru üzerinden satıyorlar. Eğer bir firma rakip olarak şu anki kura göre satarsa diğer firmalar da o kura göre satmaya başlar. O zaman belki düşüş gözükür. Ama pek sanmıyorum.

Doların düşmesinin fiyatlara yansıması için hatırı sayılır süre doların stabil kalması gerekiyor. Fiyatlar 2 günde düşmez.

Beklemenin ya da beklememenin garantisi yok. Her an her şey olabiliyor bu ülkede.

Sence ne yapabilirim yani RTX 3060 garantiyken şu an GTX 1660 Super anca çekebiliyorum. :(

Sence ne yapabilirim yani RTX 3060 garantiyken şu an GTX 1660 Super anca çekebiliyorum. :(

RX 6600 ve 6600 XT'lere bak bir de. Tekli fiyatları bayağı düştü 2 günde, sistemler de düşmüş olabilir. Mining yapmayacaksan bu devirde 1660S'e para verilmez. RTX 3060'a en yakın alternatifler bunlar.

Yok oyun, render, iş falan için.

RTX 3060 güzel karttır ama fiyat olarak tuzlu satılıyor. Düşürebilirsen iyi. Render ve iş konusunda AMD kartlar bir tık dezavantajlı olsa da yine f/p olarak iyidirler, oyun performanslarını zaten biliyorsun. O iki modele de bir göz atarsın.

RTX 3060 güzel karttır ama fiyat olarak tuzlu satılıyor. Düşürebilirsen iyi. Render ve iş konusunda AMD kartlar bir tık dezavantajlı olsa da yine F/P olarak iyidirler, oyun performanslarını zaten biliyorsun. O iki modele de bir göz atarsın.

Evet RX 6600xt 3060'dan daha iyi performans veriyor FPS açısından ama sonuçta monitör, klavye, mouse 2000 tutsa PC'ye kalan para 13500 13500'e RX 6600XT sistem dizebilir miyim?

Evet RX 6600xt 3060'dan daha iyi performans veriyor FPS açısından ama sonuçta monitör, klavye, mouse 2000 tutsa PC'ye kalan para 13500 13500'e RX 6600XT sistem dizebilir miyim?

Şu konuyu ve linkleri bir gez. İkinci sayfada 9300 TL'ye Türkiye'ye gelen bir 6600 XT var mesela. Olmadı 9000 TL'ye 6600 var. 4000-5000 TL civarına kalan parçalar dizilmeye çalışılır. Kasa, güç kaynağı, anakart, RAM, SSD kolay ama işlemcide ikinci ele yönelebiliriz sıfır fiyatları çok uçuk olduğundan.

Geri
Yukarı