Bilgisayar fiyatları düşer mi?

Şu konuyu ve linkleri bir gez. İkinci sayfada 9300 TL'ye Türkiye'ye gelen bir 6600 XT var mesela. Olmadı 9000 TL'ye 6600 var. 4000-5000 TL civarına kalan parçalar dizilmeye çalışılır. Kasa, güç kaynağı, anakart, RAM, SSD kolay ama işlemcide ikinci ele yönelebiliriz sıfır fiyatları çok uçuk olduğundan.

Yardımcı olursanız sevinirim.😊

Yardımcı olursanız sevinirim.😊

Şu adam hala satıyor mu bilmiyorum ama çok iyi görünüyor bir sor derim. Bunun üzerine kasa+güç kaynağı 1000 TL desek ekran kartıyla beraber tamamlanmış oluyor.

Şu adam hala satıyor mu bilmiyorum ama çok iyi görünüyor bir sor derim. Bunun üzerine kasa+güç kaynağı 1000 TL desek ekran kartıyla beraber tamamlanmış oluyor.

İstanbul'da yaşamıyorum maalesef.

0 olarak da bulabildiğim en mantıklı i3 10100F.

Son düzenleme:
İstanbul'da yaşamıyorum maalesef.

Sana tavsiyem ilk işin ekran kartını aradan çıkarmak olsun. Yurtdışından alabiliyorsan gelmesi nereden baksan 1 hafta sürer. Diğer parçalar basit devamlı indirime girenler oluyor, fiyatlar düşüyor vb. işlemci olarak ikinci elden 3300X/3500X/3600 kovalanabilir yaşadığın yere bakarsın. Şahsen 3300X ile 6600 XT kullanıyorum bayağı akıyor. 4 çekirdek bir işlemci olsa da render olarak bir önceki 6 çekirdeklerin performansına çok yakın.

0 olarak da bulabildiğim en mantıklı i3 10100F.

10100F güzeldir ama anakartları biraz tuzlu oluyor. O yüzden diğer parçalarda sıfır ve ikinci el kombinasyonu eğer güçlü bir ekran kartı arıyorsan daha iyi olacaktır senin için. Bütçenin büyük kısmı buraya gidecek malum.

Sana tavsiyem ilk işin ekran kartını aradan çıkarmak olsun. Yurt dışından alabiliyorsan gelmesi nereden baksan 1 hafta sürer. Diğer parçalar basit devamlı indirime girenler oluyor, fiyatlar düşüyor vb. işlemci olarak ikinci elden 3300X/3500X/3600 kovalanabilir yaşadığın yere bakarsın. Şahsen 3300X ile 6600 XT kullanıyorum bayağı akıyor. 4 çekirdek bir işlemci olsa da render olarak bir önceki 6 çekirdeklerin performansına çok yakın.

10100F güzeldir ama anakartları biraz tuzlu oluyor. O yüzden diğer parçalarda sıfır ve ikinci el kombinasyonu eğer güçlü bir ekran kartı arıyorsan daha iyi olacaktır senin için. Bütçenin büyük kısmı buraya gidecek malum.

Aynen anakartı sanırsam 900 civarlarında.
Sana tavsiyem ilk işin ekran kartını aradan çıkarmak olsun. Yurt dışından alabiliyorsan gelmesi nereden baksan 1 hafta sürer. Diğer parçalar basit devamlı indirime girenler oluyor, fiyatlar düşüyor vb. işlemci olarak ikinci elden 3300X/3500X/3600 kovalanabilir yaşadığın yere bakarsın. Şahsen 3300X ile 6600 XT kullanıyorum bayağı akıyor. 4 çekirdek bir işlemci olsa da render olarak bir önceki 6 çekirdeklerin performansına çok yakın.

Yarın ya da diğer gün müsaitsen yazabilir miyim sana Discord kullanıyor musun?
Kullanıyorsan verirsen iyi olur ekliyim daha rahat konuşuruz.
Ekran kartı yurt dışına falanda bakarım.

Son düzenleme:
Kullanmıyorum, çoğu bilmen gereken şeyi yazdım artık iş sende bitiyor. Buradan başka yazanlar da olur veya yeni konu açarsın. Yardımcı olunur yine.

Teşekkür ederim.
Fiyatı düşen ürünler var, ben de şaşkınım ama şu ürünü dolar 18e ulaşmışken falan takip ediyordum fiyatı 33K civarıydı şimdi 25'e düşmüş.

Yani düştüde gerektiği kadar değil ama elinde TL olanların işine yaradı.

Teşekkür ederim.

Dolar 12 TL civarlarındayken 12-13K civarına bahsettiğim ekran kartlarıyla uygun hazır sistemler düşüyordu. Ekim ayında çok aldırdık böyle. Şu anda fiyatları hala düşmemiş ama düşen olursa özellikle Sinerji'yi takip et derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı