Bilgisayar fiyatları hangi aylarda düşer?

Yaz sonunda üniversite ya da okul indirimleri oluyor. Orada az da olsa düşebilir.
Bundan bahsediyordum.
Troll olduğunu sanmıyorum, beklenmesi gerekilen bir indirim (yaz, karne vb...) Veya yeni nesil cpu ve gpu'lar çıkacağı için eskilerinin fiyatları düşer mi gibi bir soru soruuş gibime geliyor.
Evet tam olarak böyle.
2013'te dolar artış göstermeye başlamıştı. O zamanlar 1 80'den 2.30 seviyelerine kadar çıkmıştı. Ben de dolar düşsün de bilgisayar alayım diyordum. O zamandan beri dolar sürekli artış gösterdi. Hükümetin şuanki politikası yüksek kur üzerine kurulu. Kuru bilinçli olarak yüksek tutmaya çalışıyorlar ki iş adamları düşük faizle borçlanıp daha da zenginleşsin. Daha geçtiğimiz gün maliye bakanı iş adamlarının karşısında iki büklüm durmuş "sizin her istediğinizi yapıyoruz, cumhurbaşkanımızın emri böyle" dedi. Yani kısacası doların düşmesini bekleme. Ne alacaksanız şimdi alın. Her geçen gün alım gücünüz düşecek. Akbank 7500tl faizsiz kredi verdi. Sıfır faiz. Keşke ondan faydalansaydınız.
Görmedim ya tüh.
İnşallah
Bahsettiğin model gereksiz pahalı bilgin olsun. https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82k200t4tx-p-HBCV00001ZL25U almanı tavsiye ederim.

Güzel ama işlemcisinin de sağlam olmasını istiyorum. Çizim vs de yapacağım oyun haricinde.

Son düzenleme:
Bu sistemi 2019 Kasım ayında 7500'e aldım. Şimdi sadece ekran kartı 11bin. Böyle bir ülke olamaz. Bilgisayar alacaklara gerçekten üzülüyorum.

Dosya Ekleri

• 20220515_175008.jpg
    20220515_175008.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 22
  • 20220515_175233.jpg
    20220515_175233.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 20
Bilgisayarı oyun oynamak için kullanacaksanız masaüstü alın derim. Daha az paraya daha güçlü pc toplayabilirsin. Ama yok ben her gittiğim yerde de oyun oynamak istiyorum ya da ben yazılım yazacağım falan diyorsanız dizüstü alın.

Bilgisayarı oyun oynamak için kullanacaksanız masaüstü alın derim. Daha az paraya daha güçlü pc toplayabilirsin. Ama yok ben her gittiğim yerde de oyun oynamak istiyorum ya da ben yazılım yazacağım falan diyorsanız dizüstü alın.
Maalesef hocam evde sabit birisi değilim o yüzden dizüstü bakıyorum.
Bu sistemi 2019 Kasım ayında 7500'e aldım. Şimdi sadece ekran kartı 11bin. Böyle bir ülke olamaz. Bilgisayar alacaklara gerçekten üzülüyorum.

Maalesef çok kötü döneme denk geldik. Acer Nitro 5 alacaktım bundan 1-2 yıl önce. O zamanki fiyatı 7000 liraydı Ama çok ihtiyacım yoktu diye almadım şimdi pişmanım.

Yeni konular

Geri
Yukarı