Bilgisayar Fiyatları Neden Düşmüyor?

Fırsatçılık olabilir. 1-2 hafta sonra göreceğiz fiyatları. Şu an market fiyatların da az çok düşüş var. 21'e aldığım peynir 13'e düşmüş (eski fiyatına.)
Ancak Erdoğan'ın söylediğine göre Fırsatçılık ve Stokçuluk yapanlara karşı inceleme ve büyük bir ceza sistemi başlatılacakmış. Pek sanmıyorum ama bakacağız.
Fırsatçıların Allah cezasını versin, kendi vatanlarına ihanet ediyorlar.

Pazarcı 1 aylık aldığı muzları 10 paradan aldıysa stoğu bitene kadar o muzu 12 paradan satmalı. Aynı ay içerisinde muz fiyatları 15 e çıktığında 10 paradan aldığı muzları 17 den satmamalı. Ama pazarcı napıyor tabiki 17 den satıyor. Buna da lafım yok benim. Zam geldiyse satsın 17 den yapsın karını. Ama muz 10 a düştüğünde ben bu muzu 12 paradan satamam yoksa zarar ederim dememeli. Zamanında 10 paradan aldıklarını 17 ye sattığında ettiği karı hatırlayıp bu sefer de zarar etmeyi kabullenmeli.
Satici acisindan empati yapildiginda sen de olsan zararina satmazsin. Herkesin amaci para kazanmak sonucta

Pazarcı 1 aylık aldığı muzları 10 paradan aldıysa stoğu bitene kadar o muzu 12 paradan satmalı. Aynı ay içerisinde muz fiyatları 15 e çıktığında 10 paradan aldığı muzları 17 den satmamalı. Ama pazarcı napıyor tabiki 17 den satıyor. Buna da lafım yok benim. Zam geldiyse satsın 17 den yapsın karını. Ama muz 10 a düştüğünde ben bu muzu 12 paradan satamam yoksa zarar ederim dememeli. Zamanında 10 paradan aldıklarını 17 ye sattığında ettiği karı hatırlayıp bu sefer de zarar etmeyi kabullenmeli.
Ama 2 karla 15 olan muzdan alamayacak ki. Cebinden çok büyük para ödemesi gerekecek muz başına. Önceden 2 muzdan etti karı 1 muz için kullanacak. Bu yüzden aldığı fiyata 2 ekleyip satar.

Bu hafta dolar yaklaşık 15 civarlarına düştüğü zaman almayı planladığım hazır sistemin fiyatı ortalama 22.000TL'den 16.000TL'ye kadar düşmüştü. Sonrasında dolar düşmeye devam etti ve dolar 11 civarlarındayken alacağım hazır sistemin fiyatı 22.000TL oldu. Acaba bunun nedeni ne olabilir ve fiyatlar düşer mi? Bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa beni bilgilendirirse sevinirim. Ayrıca bütün sistemlerde fiyatlar dolar 16-17'iken ki gibi aynı. İyi forumlar...
Sence neden düşmüyor?

Geri
Yukarı