Bilgisayar geç açılmaya başladı

M3HM3TY

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarımda daha 1 hafta önce hiçbir şey yokken bir anda değişti 50 civarında açılan PC 4 dakikada açılmaya başladı. İlk başta virüs mü var korkusuyla Malwarebytes ve 360 Total Security'de tam tarama yaptım temiz çıktı. Gereksiz şeyleri sildim yine geç açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir HDD mi mevcut?

Hangi sürüm kullanıyorsun Windows 11 mi 10 mu? Sence Ryzen 3 3200U 8 GB RAM ve 1TB HDD'li cihaza hangisini kurmak daha mantıklı?

Sisteminiz W11'i destekliyor onda problem yok ama HDD var. W11 için SSD öneriliyor eğer SSD alabiliyorsanız SSD alın en azından 240GB. Sonra hard diski eğer varsa CD kısmına yerleştirirsiniz.
Ama yapamayacaksanız sistemdeki HDD hızı iyiyse ve donma gibi problemler olmuyorsa geçebilirsiniz.

Kendim Windows 10 kullanıyorum Pro sürümü ama RAM kullanımı dolayı Home yapacağım.

Sisteminiz W11'i destekliyor onda problem yok ama HDD var. W11 için SSD öneriliyor eğer SSD alabiliyorsanız SSD alın en azından 240GB. Sonra hard diski eğer varsa CD kısmına yerleştirirsiniz.
Ama yapamayacaksanız sistemdeki HDD hızı iyiyse ve donma gibi problemler olmuyorsa geçebilirsiniz.

Kendim Windows 10 kullanıyorum Pro sürümü ama RAM kullanımı dolayı Home yapacağım.
WD HDD var 1TB’lık. sadece hdd’nin kronik sorunu olan açıldıktan 5-6 sn ye sonra kendine geliyor sonrasında çok hızlı oluyor.

Geri
Yukarı