Bilgisayar gece açık dursa bir şey olur mu?

Oyun vesaire indirirken dört beş gün açık bıraktığım oldu sistemi hiçbir sıkıntı olmadı ama sizin durumunuzda sabah alarmı 3 4 dakika erkene kurarsanız kalkma saatinizden, normal kalktığınız saate kadar her şey hazır olur sistemi de boşu boşuna sabaha kadar çalıştırmak zorunda kalmazsınız.

Gece açık kalınca bir şey olmadığını biliyorum, ama ısınma yoksa. Valorant'ı açık bırakacağım ekran kartım 80 derece 79'a düşmüyor, 81'e çıkmıyor. Sorun olur mu?

Hiçbir şey olmaz korkmana gerek yok ama eğer ekran kartı kullanımı %100 ise elektrik faturası bir 25-30 TL fazla gelebilir.

Bilgisayarlar açık kalmaya dayanıklılardır bir zarar geleceğini sanmıyorum rekorum 1 hafta aralıksız açık bırakıp oyun indirmekti bir zarar olmamıştı ama oyuna girince çok sıcak oluyordu işlemci haliyle o yüzden oyun oynamak biraz zarar verebilir bilgisayarınızı dinlendirmeye bırakın işiniz bittikten sonra.

Sabah bir daha bilgisayarı aç Valorant'ı aç uğraşmak istemiyorum. Gece açıp monitörü kapatıp yatacağım. Sabahta direk monitörü açıp mağazama bakacağım. Uyanınca da pek vaktim olmuyor.

Size lazım olan şey Valorant'ı açık bırakmak ve bilgisayarı uyku moduna almak. Sabah açıp tekrar valoranta hızlı bir şekilde girebilirsiniz. Elektrik ve laptoptan birkaç gün tasarruf edersiniz. :)

Hocam normal bana sorarsanız 80 derece bir ekran kartında.
Mining yapıyorum, buna rağmen 46 derece. Sürekli 80 derece civarında bulunması sağlıklı değil.
1617658801774.png

Sabah bir daha bilgisayarı aç valorantı aç uğraşmak istemiyorum.Gece açıp monitörü kapatıp yatacağım.Sabahta direk monitörü açıp mağazama bakacağım.Uyanıncada pek vaktim olmuyor.
Biraz abartmıyor musunuz? Bilgisayar açık kalsın valorantı kapatın. Açılması ne kadar uzun sürüyor olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı