Bilgisayar gürül gürül ses çıkararak kendi kendine kapanıyor

Masaüstü bilgisayarım oyuna girdiğimde gürül gürül ses çıkararak kendi kendine kapanıyor. Sorun ne olabilir sizce?
fanın bozulmuştur belkide kontrol et gerekirse sök ve değiştir olmassa temizle kanatlarını ve arkasındaki tıpayı çıkart bir damla ince yağ damlat tekrar monte et düzelir,pc nide komple tozdan arındır yumuşak bir fırça ve elektrikli süpürgeyle ,arada bir fanlarının bakımını yapman gerekir ,toz en büyük düşmandır pc lerde ,periodik bakım şarttır

Kapanma sorunu varsa herhangi bir bileşen fazla ısındığı içindir, bir şey ısınıyorsa da onun fanı tam performans çalışamıyor demektir, çalışamama sebeplerinden biri salgı ki bu çok ses yapar, veya yetersiz fan gücü ki siz sesten yakındığınıza göre fanlarınızı teker, teker kontrol edemezsiniz hepsi yavaşta olsa döneceği için hızlarını göremezsiniz.

Bu sebeple ya SPEECY, MSI Afterburner, Techpower up ın sadece ekran kartı için olan GPU-Z si var, bunları kurup sıcaklıklarını kontrol edin işlemcinizin sıcaklık limiti intel veya adm sitesinde yazar max. çalışma sıckalığı olarak, ekrna kartlarıda genelde 75 dereceye kadar normal kabul ediliyor ama yeni modellerde eskileri bilmiyorum PSU sıcaklığı ölçen bir program bilmediğimen onun üstüne einizi koyunca anlarsınız benim eski PSU um Highpower 600w ECO idi, gücü bileşenlere ucu ucuna yetiyordu, PUBG oynarken ekran kartını besleyecem diye kasa uzaya çıkıyor sanıyordum öyle bir fan sesi geliyordu, elimi dokunduğumdada hissedilir bir sıcaklık geliyordu kasanın üstünden dokunmama rağmen, değiştirdim sıkıtı kalmadı, şuan buz gibi kasa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı