Bilgisayar Hacklenmesi

Yapamaz, bağlı servislerin sunucularına sızıp ilgili cihazın bilgilerini alıp tespit etmesi, ardından sızdığı uygulamada exclusive privilege zero day açığı bulup uygulama ile cihazı kontrol etmeye çalışması gerekecek. Bunları yapabilecek düzeyde olan biri o sistemi sağ bırakmaz zaten, botnet veya ransomware ile şifrelemişti şimdiye. Standart bir RAT olduğunu düşünüyorum. Veya basit bir keylogger, kırılmamış bir crypter ile fudlanmış ise Defender'ın tespit edememesini de açıklar.
Ne yaparız şimdi hocam siz işi iyi bilen birine benziyoruz

Arkadaşlar ayrıca linki atan arkadaşım değilmiş biraz önce konuştuk ve bugün hic bana bişry yollamamış sanırım hacker önce arkadaşımı hackleyip arkadaşım mış gibi davranıp bana indirtmiş

Şu an antivirüs programı yüklersen bir şeye yaramaz, adam çoktan senin loglarını çekmiştir. Bir dahakine bir şeyi taratmadan bilmeden indirmeyin.

4 tane anti virüs programı ile tarattım her birinde farklı farklı virüsler buldu bunların içinde 3 trojan vardı hepsini sildim sanırım düzeldi her şey, ayrıca Görev Yöneticisi - başlangıç kısmında Node.js adında arkada çalışan bir dosya buldum bunun logosu o indirdiğim şeyin logosu ile aynıydı eminim onu da sildim.

Şu an antivirüs programı yüklersen bir şeye yaramaz, adam çoktan senin loglarını çekmiştir. Bir dahakine bir şeyi taratmadan bilmeden indirmeyin.

Hocam zaten indirmiyorum o kadar cahil değilim insanın çocukluk arkadaşı o linki atınca sorgusuz indiriyor işte :)

Geri
Yukarı