Bilgisayar hakkında e-kitap yazılırsa okunur mu?

simdigeldim

Picopat
Bilgisayar kullanımı konusunda birçok kişinin hiç bilgisi yok, forum üyeleri ve oyun oynayan birçok kişi iyi kullansada oyunlarla çok arası olmayan kişiler üniversiteyi kazandığında veya işe girdiğinde bilgisayar kullanması gerekiyor fakat klavyede harf arayan kişileri bile gördüm. Bilgisayar konusunda bütün konuları bulabileceğiniz bir kaynak yok, YouTube'da pek öne çıkacağını zannetmiyorum, Udemy gibi paralı yerleri de doğru bulmuyorum. Bu konuyla ilgili e-kitap yazsam sizce okunur mu?

E-kitap sitesine giremeyecek düzeyde olur bahsettiğiniz kişiler hocam :D

Bilgisayar kullanımı konusunda birçok kişinin hiç bilgisi yok, forum üyeleri ve oyun oynayan birçok kişi iyi kullansada oyunlarla çok arası olmayan kişiler üniversiteyi kazandığında veya işe girdiğinde bilgisayar kullanması gerekiyor fakat klavyede harf arayan kişileri bile gördüm. Bilgisayar konusunda bütün konuları bulabileceğiniz bir kaynak yok, YouTube'da pek öne çıkacağını zannetmiyorum, Udemy gibi paralı yerleri de doğru bulmuyorum. Bu konuyla ilgili e-kitap yazsam sizce okunur mu?
Klavyede harf arayan kişinin web browser açabileceğini düşünmüyorum

Hocam ben dediğiniz gruptanım üniversitesiye yeni geçtim hiç de anlamıyorum ben kitabınızı alır okurum. Mesela bir yazılım öğrenci bilgisayar mühendisliği öğrencisi de kesin okur. Hatta çoğu insan kullanır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben dediğiniz gruptanım üniversitesiye yeni geçtim hiç de anlamıyorum ben kitabınızı alır okurum. Mesela bir yazılım öğrenci bilgisayar mühendisliği öğrencisi de kesin okur. Hatta çoğu insan kullanır.

Asıl hedefim bilgisayar mühendisleri değil de inşaat mühendisleri, mimarlar çünkü bilgisayar üzerinden iş yapıyorlar klavye kullanmasalar bile şirketin siber güvenliği için bir risk oluşturuyor çünkü güvenlik en zayıf halka kadar hal böyle olunca bilinçsiz her kullanıcı risk demek.
Bunun dışında asıl amacım herkesin ihtiyacı olan bu cihazın doğru ve etkin kullanılması, mesela bilgisayar mühendisleri öğrencileri bile 10 parmak klavye kullanımının öneminin farkında değil. Bu farkındalığı oluşturmak için bir şeyler yapmak gerekiyor.

En azından bir kaynak gösterebileyim istiyorum.

Fiziksel olarak bir kitap daha iyi iş görür mesela kitapyurdu diye bir site var orada kitabınızı ucuz miktarlara satabilirsiniz size bir maaliyeti olmuyor ücretsiz basıyorlar size pay veriyorlar arkadaş demiş zaten ben alır okurum diye

Fiziksel olarak bir kitap daha iyi iş görür mesela kitapyurdu diye bir site var orada kitapınızı ucuz miktarlara satabilirsiniz size bir maaliyeti olmuyor ücretsiz basıyorlar size pay veriyorlar arkadaş demiş zaten ben alır okurum diye

Fiziksel kitap satılacağını zannetmiyorum özellikle teknoloji alanında dergi, kitap gibi şeyler eskide kaldı, teknoloji hızlı gelişiyor ve sürekli güncelleme istiyor.
Mimar arkadaşım var pek bilgisayardan anlamıyor öğretmemi istedi kaynak öneremeyince kendim bir şeyler yapmak istedim.

Fiziksel kitap satılacağını zannetmiyorum özellikle teknoloji alanında dergi, kitap gibi şeyler eskide kaldı, teknoloji hızlı gelişiyor ve sürekli güncelleme istiyor.
Mimar arkadaşım var pek bilgisayardan anlamıyor öğretmemi istedi kaynak öneremeyince kendim bir şeyler yapmak istedim.

Browser kullanmayı bilen insan okur e-kitap neden olmasın yani siz yazın hocam bitince burayada link atın çevremdekilere önermek isterim.

E-kitap sitesine giremeyecek düzeyde olur bahsettiğiniz kişiler hocam :D

Klavyede harf arayan kişinin web browser açabileceğini düşünmüyorum
F klavyede harf arıyorum :D Ama 5 yaşından bu yana (şuan 22 yaşındayım) bilgisayarı orta-ileri seviyede kullanıyorum. Q klavye de ezberimde :D İş yeri klavyem F klavye ama Q klavye modunda bakmadan kullanıyorum :D

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı