Bilgisayar hakkında e-kitap yazılırsa okunur mu?

F klavye zaten tarih oldu hocam devlet dairelerinde filan var anca o normal :D

Bilgisayar kullanmayı öğrenmek için önce bilgisayar kullanmayı bilmen lazımdır.

Browser kullanmayı da bilmezmi bir insan hiç telefon kullanmamış filan olması lazım telefonlarda da web browser var hatırlatırsam.

Browser kullanmayı da bilmezmi bir insan hiç telefon kullanmamış filan olması lazım telefonlarda da web browser var hatırlatırsam.
Bingo! Devlet dairesinde çalışıyorum :)

Browser bilen zaten bilgisayarı da bilir. Zor değil o kadar hocam. Yeni nesil zaten aşina olarak doğuyor, anne karnında sesli arama yapıyorlar.

Bingo! Devlet dairesinde çalışıyorum :)
Tek attım ozaman hocam :D

Browser bilen zaten bilgisayarı dabilir. Zor değil o kadar hocam. Yeni nesil zaten aşina olarak doğuyor, anne karnında sesli arama yapıyorlar.

Hocam browser kullanmakla bilgisayar kullanmayı öğrenmiş olmuyorsun Word, Excel, PowerPoint, dosya atma, kesme, kopyalama, taşıma
Bilgisayar kullanmayı bilmeyenler var hala ne yazık ki okulda bir çocuk bana yaptığım sunumu USB'ye nasıl atacağım diye sormuştu

Tek attım ozaman hocam :D

Hocam browser kullanmakla bilgisayar kullanmayı öğrenmiş olmuyorsun Word, Excel, PowerPoint, dosya atma, kesme, kopyalama, taşıma
Bilgisayar kullanmayı bilmeyenler var hala ne yazık ki okulda bir çocuk bana yaptığım sunumu USB'ye nasıl atacağım diye sormuştu
basit kullanımdan bahsettim burda yoksa bilgisayarlar ile alakalı çok fazla şey var daha

Bilgisayar kullanmayı öğrenmek için önce bilgisayar kullanmayı bilmen lazımdır.

Benim de arada kaldığım nokta burası, makale yazsam yeterli olmaz, ansiklopediyi kim okur, kitaba bilgisayar alanı için yazmak çok mantıklı gelmiyor hem okuyucu kitlesi az hem dediğiniz gibi e-kitap olsa bilmeyen kişi nereden bulacak?
Bir de nereye kadar götürmeliyim? Mesela mimar arkadaşımın öğrenmesi gereken farklı konular var çizim programlarının yedeğini alma o dosyaları şifreleme, güvenliğini sağlama sunum için export etmek gibi ancak bunu sadece mimarlar okur, kişisel kullanım için öğrenmek isteyenler gereksiz bulacak.

Benim de arada kaldığım nokta burası, makale yazsam yeterli olmaz, ansiklopediyi kim okur, kitaba bilgisayar alanı için yazmak çok mantıklı gelmiyor hem okuyucu kitlesi az hem dediğiniz gibi e-kitap olsa bilmeyen kişi nereden bulacak?
Bir de nereye kadar götürmeliyim? Mesela mimar arkadaşımın öğrenmesi gereken farklı konular var çizim programlarının yedeğini alma o dosyaları şifreleme, güvenliğini sağlama sunum için export etmek gibi ancak bunu sadece mimarlar okur, kişisel kullanım için öğrenmek isteyenler gereksiz bulacak.

Hocam kısaca adam öğrenmek isteyecek ki okusun kitabınızı

Hocam kısaca adam öğrenmek isteyecek ki okusun kitabınızı
İnternete ulaşım çok kolay artık hemen aratsa bulur

İnternete ulaşım çok kolay artık hemen aratsa bulur

Bilgi konusunda bir problem yaşamaz kimse ancak neleri bilmesi gerektiğini bilmiyor çoğu kullanıcı yani etkin kullanmıyor. Mesela mimar arkadaşım oyun oynayan birisi, tarayıcıyı ve eklentileride kullanıyor fakat dosya şifrelemeyi bilmez, ekran görüntüsü alma gibi kısayolları bilmez dolayısıyla bu kişilerede hitap edecek bir kaynak oluşturmak istediğimde biraz hedeften sapıyor gibi oluyorum.

Bilgi konusunda bir problem yaşamaz kimse ancak neleri bilmesi gerektiğini bilmiyor çoğu kullanıcı yani etkin kullanmıyor. Mesela mimar arkadaşım oyun oynayan birisi, tarayıcıyı ve eklentileride kullanıyor fakat dosya şifrelemeyi bilmez, ekran görüntüsü alma gibi kısayolları bilmez dolayısıyla bu kişilerede hitap edecek bir kaynak oluşturmak istediğimde biraz hedeften sapıyor gibi oluyorum.
Hocam sen yaz okumak isteyen okur benim düşüncem ihtiyacı olan birini görürseniz kaynak atabilirsiniz hem

Bilgisayar kullanımı konusunda birçok kişinin hiç bilgisi yok, forum üyeleri ve oyun oynayan birçok kişi iyi kullansada oyunlarla çok arası olmayan kişiler üniversiteyi kazandığında veya işe girdiğinde bilgisayar kullanması gerekiyor fakat klavyede harf arayan kişileri bile gördüm. Bilgisayar konusunda bütün konuları bulabileceğiniz bir kaynak yok, YouTube'da pek öne çıkacağını zannetmiyorum, Udemy gibi paralı yerleri de doğru bulmuyorum. Bu konuyla ilgili e-kitap yazsam sizce okunur mu?
Hocam bence yazın. Okuyan okusun.
Ben bakarım mesela. Bilmediğim şeylere internetten bakıyorum ama tek bir yerde toplu olması iyi olur.
Mesela laptoplarda F1 F2 vs. tuşlari ses açma kapama parlaklığı artırma tuşları ile aynı. F2'ye basmam gerekiyor ama nasıl aktif edeceğimi bilmiyorum.

Geri
Yukarı