Bilgisayar hard disk eklenirse hızlanır mı?

Jezo

Decipat
Daha fazla  
500 GB hard diskim bulunuyor. Kasada aynı marka bir 500 GB daha buldum. Takarsam bilgisayarımda hızlanma yaşanır mı?

Şöyle bir rahatlığı olur. Mesela sistemin ve diğer programların vs. C diskinde. Oynadığın oyun da D diskinde. Normalde tek bir disk üzedrinde hepsi kurulu olsaydı HDD kafası veri okurken bir oraya bir buraya koşturmak zorunda kalırdı. Ama iki ayrı HDD aynı anda farklı okumaları yapabildiğinden evet biraz belki o konuda seni rahatlatırdı. Ama sistemin ve oynadığın oyun SSD'de ise en iyi performans artışını o şekilde sağlarsın.

Hayır, sadece HDD doluysa içinde olan bazı dosyaları diğer diske atarak rahatlatabilirsin ama hiç gerek yok. Onun yerine 500GB HDD yetiyorsa 240GB veya 120GB bir SSD alıp içine Windows kurarsan yeterli olacaktır.

Şöyle bir rahatlığı olur. Mesela sistemin ve diğer programların vs. C diskinde. Oynadığın oyun da D diskinde. Normalde tek bir disk üzedrinde hepsi kurulu olsaydı HDD kafası veri okurken bir oraya bir buraya koşturmak zorunda kalırdı. Ama iki ayrı HDD aynı anda farklı okumaları yapabildiğinden evet biraz belki o konuda seni rahatlatırdı. Ama sistemin ve oynadığın oyun SSD'de ise en iyi performans artışını o şekilde sağlarsın.

SSD eklemeyi düşünüyorum ekleyeceğim hard diskin bir yanı olur mu onun için bir konu açtım.

Bilgisayara hard disk ekleyerek hızlandıramazsın. Hızlandırmak istiyor isen SSD takıp işletim sistemini de SSD'ye kurman gerekir.

Senin dediğin %95+ dolmuş bir hdd'nin içindeki verileri alıp başka bir hard diske takıp o hard diski kullanmaya devam edersem hızlanır mı diyor isen evet. Fazla yer kullanımı bilgisayarda yavaşlığa neden olabiliyor.

Sana önerim 120 GB SSD'lerden alıp Windows'u onun içine kurmak. Oyunlarını dosyalarını vs. o 500 GB HDD'ye atarsın..

Bilgisayara hard disk ekleyerek hızlandıramazsın. Hızlandırmak istiyor isen SSD takıp işletim sistemini de SSD'ye kurman gerekir.

Senin dediğin %95+ dolmuş bir HDD'nin içindeki verileri alıp başka bir hard diske takıp o hard diski kullanmaya devam edersem hızlanır mı diyor isen evet. Fazla yer kullanımı bilgisayarda yavaşlığa neden olabiliyor.

Sana önerim 120 GB SSD'lerden alıp Windows'u onun içine kurmak. Oyunlarını dosyalarını vs. o 500 GB HDD'ye atarsın.

SSD'ye kurarsam yerel disk olarak mı kabul edilecek?

Senin dediğin %95+ dolmuş bir HDD'nin içindeki verileri alıp başka bir hard diske takıp o hard diski kullanmaya devam edersem hızlanır mı diyor isen evet. Fazla yer kullanımı bilgisayarda yavaşlığa neden olabiliyor.

Sana önerim 120 GB SSD'lerden alıp Windows'u onun içine kurmak. Oyunlarını dosyalarını vs. o 500 GB HDD'ye atarsın.

Her türlü format yiyecek yani bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı