Çözüldü Bilgisayar harici ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Konuya hızlı gireceğim PCL Express slot da bulunan ekran kartını görmüyor. Ana kart kendi ekranını görüyor akla gelecek her yöntemi denedim 2 adet PCL Express slot yuvasını denedim yine de ekrana görüntü gelmiyor haliyle bende onboard ekrana taktım kabloyu görüntü geliyor normal çalışıyor bir program var DDU herhalde onunla bütün sürümü sildim yükledim gene olmadı gene görmüyor doğru olanı yükledim herhangi bir hata görmeden yüklüyor yazılımı ama yüklendiği zaman Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı sonra ekran kartının sürümünü göstermiyor ana kartın kendi adı gözüküyor ekran kartında hiçbir problem yok normal çalışıyor ışığı yanıyor güç geliyor fanı dönüyor bilgisayarım zaten eski uzun zaman sonra bir oyuna gireyim dedim açılmadı biliyorum bilgisayar eski ama zamanın en iyi toplamasından biriydi.
Ana kartım bu göründüğü gibi kendi ekran kartı var ve onu görüyor. Ana kart ve ekran kartı resim olarak vereceğim.

Ekran kartım bu HD4850 GDDR3 1 GB 256 b ATI Radeon DX10.1.

Düzelmesi için ne yapmam gerek.

1587556684236.png

Kanka bir şey soracağım sana benim bu çöp PC'ye ana karta
MSI AMD Radeon R7 240 takarsam boğma yapmadan çalışırmı ekra kartı PCL 3 anakart ise PCI-e 2.0 X16 sıkıntı olmadan çalışır mı?

Yok o yönden sıkıntı olmaz da işlemci darboğaz yapabilir işlemci ne? Bu PC'de oyun oynamıyorum dedin pardon, sıkıntı olmaz o zaman.

Yok o yönden sıkıntı olmaz da işlemci darboğaz yapabilir işlemci ne? Bu PC'de oyun oynamıyorum dedin pardon, sıkıntı olmaz o zaman.

Kanka işlemci için sıkntı olmaz ya overclock yaparsam GHz arttırabilirim diye düşünüyorum 3.8 kadar
AMD Phenom (tm) II X4 955 Processor (4 cpus) 3.2GHz ama darboğaz yapar mı bilmem bir de sen bak.

Kanka işlemci için sıkntı olmaz ya overclock yaparsam GHz arttırabilirim diye düşünüyorum 3.8 kadar
AMD Phenom (tm) II X4 955 Processor (4 CPUs) 3.2GHz ama darboğaz yapar mı bilmem bir de sen bak.

"Uçak mühendisi işleri"ni hangi yazılımla yapıyorsun? (Belki biliyor olabilirim 😄). Oyun oynamayacağın için CPU'yu darboğaza sokacak bir durum olmaz zaten.
Edit: O CPU R7 240'ı taşıyabiliyor.

JavaScript kullanıyorum daha sonra pythone yazılımı alıp birkaç değişiklik yaptıktan sonra uçak şirketin uçağa göre yazılımı ayarlayan program var o programı elde etmen sadece şirket veriyor oradan gerekli işlemleri kullanıp uçağın sistem arayüzüne atıyoruz tabii ki tek yazılım yapmıyoruz uçak projeleri yapıyoruz proje çiziyoruz PC'de bu gibi bu arada bu PC'de çizim yaparken PC biraz zorlanıyor ekran kartını aldıktan sonra sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum.

JavaScript kullanıyorum daha sonra pythone yazılımı alıp birkaç değişiklik yaptıktan sonra uçak şirketin uçağa göre yazılımı ayarlayan program var o programı elde etmen sadece şirket veriyor oradan gerekli işlemleri kullanıp uçağın sistem arayüzüne atıyoruz tabii ki tek yazılım yapmıyoruz uçak projeleri yapıyoruz proje çiziyoruz PC'de bu gibi bu arada bu PC'de çizim yaparken PC biraz zorlanıyor ekran kartını aldıktan sonra sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum.

Pythone CPU'ya yükleniyor
Java GPU payı var.
Ben tam olarak çizim yazılımını soruyorum AutoCAD falan mı ?😄 Neyse her türlü taşıyor.

Pythone CPU'ya yükleniyor.
Ben tam olarak çizim yazılımını soruyorum AutoCAD falan mı ?😄 Neyse her türlü taşıyor.

Şu an PC'de solid works, blender, sketch up var. Auto cad kullanınca firmanın uygulmasıyla çakışıyor algılamıyor uçak yapım garajına gittiğmizde robot var büyük plakları yerleştirirken algılamıyor yazılımı o yüzden firmalar Auto cad kullanmıyor böyle bir iş yapmaya karar verdiysen Auto cad kullanmanı önermem ama 3D yazıcı için mükemmel.

Şu an PC'de solid works, blender, sketch up var. Auto cad kullanınca firmanın uygulmasıyla çakışıyor algılamıyor uçak yapım garajına gittiğmizde robot var büyük plakları yerleştirirken algılamıyor yazılımı o yüzden firmalar Auto cad kullanmıyor böyle bir iş yapmaya karar verdiysen Auto cad kullanmanı önermem ama 3D yazıcı için mükemmel.
Ooo benim bildiğim Blender GPU katili 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı