Bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor

ezuer

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: RX 6600
İşlemci: Ryzen 5 5500
RAM: Kingston HyperX Fury 1x16 GB
Anakart: Gigabyte A320M-H
PSU: NZXT C550
SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB
SSD2: Patriot P210 256 GB
HDD: Seagate Barracuda 1 TB
Bilgisayarımda bir ara sorun oluştu ve güç tuşuna basıp ardından hızlıca kasa arkasındaki şalteri kapatıp açtığım zaman bilgisayar açılıyordu. Şimdi ise iftardan sonra tekrar açtım bilgisayarı, bu sefer tamamen açılmıyor. Bilgisayarı sıfır topladım ama garanti süreleri bitti.

Kasada güç tuşunun yanında mavi ve kırmızı renk olur. Bunlar da artık yanmıyor.

Tüm klişe yöntemleri denedim. Pil çıkar, kablo değiş, RAM falan filan demezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dairende topraklama var mı? Eğer yoksa yükü biriktirdiği için çalışmıyor olabilir. Elinde kontrol kalem varsa kasanın metal bir parçasına değdirip kontrol et.

Bilgisayarımda bir ara sorun oluştu ve güç tuşuna basıp ardından hızlıca kasa arkasındaki şalteri kapatıp açtığım zaman bilgisayar açılıyordu. Şimdi ise iftardan sonra tekrar açtım bilgisayarı, bu sefer tamamen açılmıyor. Bilgisayarı sıfır topladım ama garanti süreleri bitti.

Kasada güç tuşunun yanında mavi ve kırmızı renk olur. Bunlar da artık yanmıyor.

Tüm klişe yöntemleri denedim. Pil çıkar, kablo değiş, RAM falan filan demezseniz sevinirim.

PSU arızalanmış olabilir. Aynısı başıma gelmişti. PSU değişerek sorunu çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dairende topraklama var mı? Eğer yoksa yükü biriktirdiği için çalışmıyor olabilir. Elinde kontrol kalem varsa kasanın metal bir parçasına değdirip kontrol et.

Bugüne kadar bir şey yoktu bilmiyorum. Evde kontrol kalem yok maalesef.

PSU arızalanmış olabilir. Aynısı başıma gelmişti. PSU değişerek sorunu çözdüm.

Başka bir PSU denemeye çalışacağım teşekkürler.

Yapabilirim diyorsanız, deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha da bozarım yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı