Bilgisayar için bütün işletim sistemleri listesi

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
İnternette biraz baktım lakin genellikle 10 en iyi Windows alternatifi gibi listeler var ve bunlar genellikle Linux işletim sistemleri oluyor. Wikipedia'da ise telefonlar vs dahil her şeyin listesi var. Ayırt edemediğim için anlamadım. Bilgisayara kurabileceğim bütün işletim sistemlerinin listesini nereden bulabilirim? Yahut bilen var mıdır? Yazmasını isteyemem elbette uzun olacaktır.

Şu tarz listeler var ama çok işe yarayacaklarını düşünmüyorum, sonuçta işletim sistemi ve linux dediğiniz anda çokça alternatif ortaya çıkıyor çünkü kendi evinde bir kişi bile işletim sistemi yapabilir durumda.
Eski ve artık işinize yaramayacak sistemleri de katarsak bu sayı hayli artıyor, amacın ne olduğunu bilsem daha iyi yardımcı olma şansım var.

Bu konumda açıkladım daha evvel lakin beklediğim cevabı alamadığım için tüm işletim sistemlerinin listesini istedim.
Kısaca Windows yerine Windows'un yokluğunu çok da hissetmediğim, bazen oyun [LoL, Minecraft (mümkün olmaz ama Bedrock sürümü)] oynadığım, günlük hayatta kullandığım ücretsiz bir işletim sistemi. Linux olması şart değil lakin başka bu şartları karşılar işletim sistemi yok sanırım.

Bu şartları karşıladıktan sonra hangi işletim sistemi olduğu önemli değil. Yani yabancılık çekebilirim.

Sistem özelliklerim ise:
  • RAM: Silicon Power 4GB DDR3 133Mhz CL9 - Veritech 4GB DDR3 1333Mhz CL
  • Ekran kartı: AMD Radeon HD5450
  • İşlemci: Intel Pentium G645
  • Anakart: Gigabyte GA-H61M-S1

Geri
Yukarı