Bilgisayar için nasıl para biriktirebilirim?

bugraislk

Picopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhabalar ben çok eskiden beri PC istiyordum ve bir gün babama ben kendi paramla alacağım dedim. Babam alabilirsin paranı toplarsan dedi. Ben de 2.5 ay gibi bir sürede kardeşlerimle 800TL topladım. Sonra ise babam annem dışarı çıktık ve bir özel okula gittik. Ben dışarıda duruyordum. Sonra falan eve geldik babam beni oraya kaydettiğini söyledi. Özel okula gidiyordum mutlu oldum ilk önce. Babama sizi maddi imkandan dolayı zorlamak istemiyorum dedim. Babam eğitime verilen para boşuna gitmez dedi. Zaten özel okul indirim de yapıyordu. Bir de okulun sahibi babamla aynı köyden olduğu için de indirim yapmıştı. Her neyse ben 1 hafta sonra dolabımda kumbaramı göremedim. Aileme söyleyince benim paramı da özel okula vermişlerdi. O kadar uzun süre emek vererek babamdan hiç para almayarak biriktirdiğim paranın hepsini oraya vermişlerdi. Babama bir şey diyemedim ama artık para biriktirsem bir şey olacak diye korkuyorum. Özel okula gitmek ben istemedim. Sizce ne yapmalıyım? O paramı istiyorum kardeşlerim de istiyor ama bir şey diyemiyoruz (kardeşlerim küçük ilkokul ama onlarda PC istiyordu).

Merhabalar ben çok eskiden beri PC istiyordum ve bir gün babama ben kendi paramla alacağım dedim. Babam alabilirsin paranı toplarsan dedi. Ben de 2.5 ay gibi bir sürede kardeşlerimle 800TL topladım. Sonra ise babam annem dışarı çıktık ve bir özel okula gittik. Ben dışarıda duruyordum. Sonra falan eve geldik babam beni oraya kaydettiğini söyledi. Özel okula gidiyordum mutlu oldum ilk önce. Babama sizi maddi imkandan dolayı zorlamak istemiyorum dedim. Babam eğitime verilen para boşuna gitmez dedi. Zaten özel okul indirim de yapıyordu. Bir de okulun sahibi babamla aynı köyden olduğu için de indirim yapmıştı. Her neyse ben 1 hafta sonra dolabımda kumbaramı göremedim. Aileme söyleyince benim paramı da özel okula vermişlerdi. O kadar uzun süre emek vererek babamdan hiç para almayarak biriktirdiğim paranın hepsini oraya vermişlerdi. Babama bir şey diyemedim ama artık para biriktirsem bir şey olacak diye korkuyorum. Özel okula gitmek ben istemedim. Sizce ne yapmalıyım? O paramı istiyorum kardeşlerim de istiyor ama bir şey diyemiyoruz (kardeşlerim küçük ilkokul ama onlarda PC istiyordu).

Harçlıklarla rahat biriktirirsin bence.
3 Kardeş olsanız bursluluk sınavına girip kazanırsanız ayda 300TL'den 900TL yapıyor.

yaz tatilinde işe girin

Samed Güngör'ü yakaladım orada.

Beyler eskiden fen lisesi kazan alacağım diyordu bende pahalı birsey istemiyordum GameGaraj'ı Pollux 3T-10 şimdi iyi bir üniversite kazan öyle diyorlar 😔

Beyler eskiden fen lisesi kazan alacağım diyordu bende pahalı bir şey istemiyordum GameGaraj'ı Pollux 3T-10 şimdi iyi bir üniversite kazan öyle diyorlar 😔

Bende böyleydim ama yaşım hala biraz küçük olduğundan bana hala Fen Lisesi kazan alacağım diyordu. En sonunda yüz yüze bir şekilde anlaştık ki 1 haftaya alacak büyük ihtimal. Sende onunla anlaşabilirsin eğer senin mutlu edecekse ve baban senin mutlu olmanı çok istiyor ise.

Ben bilgisayarı ailenin şunu yaparsan alırım dediği zamanda aldırmıştım. Bilgisayarların ucuz olduğu zamana denk gelmişti. Şu an almaya kalksam 3000 4000 TL vermem gerekecek. Hayallerinden vazgeçmemelisin. Oku ve eğer çalışabilirsen yazları çalışırsın. Paranı saklarsın. İnşallah istediğini elde edersin 🙂

Kardeşlerim, lütfen bunun gibi konularda detaylı bilgi verin. Şimdi sana birkaç soru soracağım:
- Ailenin aylık geliri ve giderleri nelerdir? Maddi durumunuz iyi mi? Borcunuz (kredi, kart, senet, taksit) var mı?
- Kaç kardeşin var? Kardeşlerinin (ve senin) dersleri başarılı mı? Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz?
- Ailenin bilgisayarlara yönelik bakış açısı nasıl?
- Elinizde bilgisayar var mı, varsa özellikleri neler?

Geri
Yukarı