Bilgisayar için para biriktirmek

Bütçe
15000
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun için masaüstü bir bilgisayar toplamak istiyorum. Asgari ücret 8500 TL iken 2 ay çalışsam Mart'ın başında kasayı toplayıp bir ay daha çalışıpta monitörü almayı düşünüyorum. Sigara, alkol tarzı masrafım yok ve parayı hiç harcamadan biriktirmeyi istiyorum. Sizce oyun oynamalık iyi bir PC toplamak için 2 aylık asgari ücret yeterli olur mu? Ve bu zamanı nasıl hızlıca aşabilirim? Sabırsızım ve fiyatların artmasından endişeleniyorum.

Hocam ön gürülemez bir şey aslında asgari ücret artıyor fakat enflasyon ve dolar kuruda artıyor yani biriktirdikçe alım gücü azalıyor. Alırsınız fakat çok masraflarınızın olmaması lazım. Yani sizin istediğiniz özelliklerede bağlı.

Ya taksit imkanını değerlendir ya da parayla direkt döviz al aslında eldeki parayı her zaman dövizde tutmaya özen göster konudan bağımsız.

Hocam ön gürülemez bir şey aslında asgari ücret artıyor fakat enflasyon ve dolar kuruda artıyor yani biriktirdikçe alım gücü azalıyor. Alırsınız fakat çok masraflarınızın olmaması lazım. Yani sizin istediğiniz özelliklerede bağlı.

Bilgim toplarsın da bir süre sonra sıkıyor oyun oynamak, ona göre hareket et.
2-3 ay çalışıp ortalama. Bir bilgisayara ulaşabilirsin.

Hocam benim istediğim özellik GTX1050 Ti, 16 GB RAM ve AMD 5 5600X tarzı bir işlemcili sistem. Gözüm çok yükseklerde değil şimdilik böyle bir sistem alıp daha sonra ekran kartını falan yükseltmeyi düşünüyorum. Umarım 15K bu sistem için yeterli olur.

Hocam benim istediğim özellik GTX1050 Ti, 16 GB RAM ve AMD 5 5600X tarzı bir işlemcili sistem. Gözüm çok yükseklerde değil şimdilik böyle bir sistem alıp daha sonra ekran kartını falan yükseltmeyi düşünüyorum. Umarım 15K bu sistem için yeterli olur.
3060 içeren sistem bile bulabilirsin diye düşünüyorum o paraya.

3060 içeren sistem bile bulabilirsin diye düşünüyorum o paraya.

Hocam karar verdim de APU sistem toplamayı düşünüyorum daha sonra ekran kartını almayı istiyorum da. Şu an istediğim APU sistem 6K civarı 2023'ün ocak ayının sonunda almayı düşünüyorum da umarım çok zamlanmaz ya.

Hocam karar verdim de APU sistem toplamayı düşünüyorum daha sonra ekran kartını almayı istiyorum da. Şu an istediğim APU sistem 6K civarı 2023'ün ocak ayının sonunda almayı düşünüyorum da umarım çok zamlanmaz ya.

7- 7,5 k ya kadar çıkar bence hocam en fazla.

Geri
Yukarı