Bilgisayar için yaz aylarında soğutma tavsiyesi

abcdek

Hectopat
Arkadaşlar malum yaz geldi, havalar ısındı. (Adana ayrı sıcak) Bilgisayarım ısınmaya başladı. İşlemci 90 dereceleri gördü. Termal macun yeniledim 80-82 derecelere düştü ama hâlâ fazla ve drop sorunu yaşatıyor. İşlemci fanı turboda çalışıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum, ihtiyacı olanlarda bu konudan bakar.

Bilgisayarınız Laptop ise bu aylarda 80-85 dereceleri görebilir. Bilgisayarın altına kaliteli bir soğutma ile 70'e indirebilirsiniz.

Bilgisayarınız Masaüstü ise acilen işlemci fanını değiştirin ve içerideki hava sirkülasyonunu bir kontrol edin.

Bilgisayarın altına kaliteli bir soğutma ile 70'e indirebilirsiniz.
Mümkün değil. Notepal Infinitive Evo aldım. Laptop GPU ve CPU; AC Odyssey oynarken 88-90 dereceye çıkıyordu, kullandım sadece 8 derece fark etti. 255 lira para verdim. İade ettim haliyle. 69 liraya TX Ergo duo diye dandik bir ürün aldım. Gerçekten kalitesizdi ve 7 derece fark etti. Şuan Assasins Creed Odyssey'i 80 derecede oyunuyorum zaman zaman 79'a düşüyor bazen 82'ye çıkıyor. Ben laptop soğutucunun 10 dereceden fazla fark edeceğine inanmıyorum. Inca, everest, frisby gibi markalar da kullandım geçtiğimiz 10 yılda.

Benimki oyun oynarken 80-90 arası geziyor hatta bi yerde GTA 5 açıp başka yerdende bi işlem yaparsam 95 oluyor fakat herhangi bir sıkıntı olmadı şuan ve işlemciyi overclock ile kullanıyorum bilirsiniz x3440 overclock işlemcisidir. Ayrıca 100-150 TL arası kule tipi soğutucu önerisi verirseniz iyi olur.

Mümkün değil. Notepal Infinitive Evo aldım. Laptop GPU ve CPU; AC Odyssey oynarken 88-90 dereceye çıkıyordu, kullandım sadece 8 derece fark etti. 255 lira para verdim. İade ettim haliyle. 69 liraya TX Ergo duo diye dandik bir ürün aldım. Gerçekten kalitesizdi ve 7 derece fark etti. Şuan Assasins Creed Odyssey'i 80 derecede oyunuyorum zaman zaman 79'a düşüyor bazen 82'ye çıkıyor. Ben laptop soğutucunun 10 dereceden fazla fark edeceğine inanmıyorum. Inca, everest, frisby gibi markalar da kullandım geçtiğimiz 10 yılda.
Arkadaşın dediğine göre işlemcisi 80 dereceye düşmüş. Kaliteli bir soğutucu ile 70'e indirebilir.

Eğer kasanın yanında yeterli alan varsa basit bir yöntemle çözüme kavuşturabilirsin sorunu. Ben öyle yapıyorum :D Kasanın üstü hatta güç ünitesi bile soğuk. Oyun oynarken de aynı. Çok pahalı olmasına gerek yok. Ben bu fanı BİM'den almıştım zamanında.
415269

Arkadaşın dediğine göre işlemcisi 80 dereceye düşmüş. Kaliteli bir soğutucu ile 70'e indirebilir.
70'e düşüren bulursanız bana haber verin. Hemen alayım ben de.

80 derece üzeri tehlike olabiliyor. Termal macun olarak ne kullandınız ve fanınız kaç RPM?
Xigmatek PTI-G3606 kullandım. Vatandan aldım. Fan şu anda maximum RPM'de çalışıyor ve 3400 civarlarında.
Kasa modeliniz nedir? Sisteminizi belirtiniz.
  • MSI GeForce GTX1050 Ti AERO ITX 4G OCV1 4GB 128Bit GDDR5
  • AMD X4 950 3.5GHz 2MB AM4 65W 4 CORE * AD950XAGABBOX
  • Asus Prime A320M-K DDR4 S+GL AM4 mATX Anakart
  • Hiper Harmony 500W 12cm PSU Mid Atx Gaming Kasa
Bir de egzoz fan var artı olarak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı