Sistem yaz aylarında çok fazla ısınıyor

navysat

Decapat
Merhaba. Evim yazın çok sıcak ve işlemci ve ekran kartım fazla bir şekilde ısınma yapıyor.
Valorant'a girdim bugün 75 derecelere çıktı işlemci kullanımı %35-40 sonra düşmeye başladı 20'ye sıcaklık 67 derece.
Sonra FIFA22'ye girdim işlemci 80 derecedeydi işlemci kullanımı çok fazlaydı %50
Ekran kartımda 70 derece sizce normal midir? Kışın değerler çok daha soğuktu Valorant değerlerim normal gibiydi ama FIFA bayağı şaşırttı.

Merhaba. Evim yazın çok sıcak ve işlemci ve ekran kartım fazla bir şekilde ısınma yapıyor.
Valorant'a girdim bugün 75 derecelere çıktı işlemci kullanımı %35-40 sonra düşmeye başladı 20'ye sıcaklık 67 derece.
Sonra FIFA22'ye girdim işlemci 80 derecedeydi işlemci kullanımı çok fazlaydı %50
Ekran kartımda 70 derece sizce normal midir? Kışın değerler çok daha soğuktu Valorant değerlerim normal gibiydi ama FIFA bayağı şaşırttı.

Benim ekran kartı 84 dereceye çıkıyor. Undervolt yapmanızı tavsiye ederim. Undervolttan sonra 75'lere düştü.

70 derece fifa gibi bir oyun için çok absürt değil,macun yenilemeyi veya hava akışınızı daha iyi yapmayı deniyebilirsiniz.

Kasanın ön panelini sökebiliyorsanız sökün öyle deneyin bakalım. Yan kapağını açık da kullanabilirsiniz. Masa altı gibi yerlerdeyse daha güzel hava alan yere koyun. Bu arada bunlardan önce, en son termal macun ne zaman yenilediniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı