Korsan oyun indirmek ve oynamak bilgisayara zarar verir mi?

Korsan oyun indirmek ve oynamak bilgisayara zarar verir mi?

• Verir

Oy: 38 53,5%
  • Vermez

Oy: 33 46,5%

• Oy verenlerin toplamı
    71
Verir. En iyi sistemi yavaşlatır. Korsan oyun kullanmayın, kullandırtmayın. Techopat üzerinde Korsana destek yok. Korsanla ilgili bir sorunuz olursa. Technopat kullanıma kapalı.

Korsan oyunlara teknik destek vermek bazı istisnai durumlar hariç yasaktır. Bu istisnalar:
  • Kullanıcının ilk konusu.
  • Oyun hiçbir dijital platformda satılmıyor.
  • İlk korsan konusunda da sistemsel bir sorun söz konusuysa destek verilebilir.

Burada ne demeye çalıştınız.

Basitçe korsan oyun nedeniyle zarar gören dosyalarım, donanımım vesaire olmadı hayatım boyunca. Yalnız bir kere torrent üzerinden 2 GB kadar Photoshop indiriyordum işletim sistemimi yıkıp geçmişti. 2 GB virüs yapan adama da helal olsun ne diyeyim.

Korsan oyun nedir?
Korsan oyun; biri veya birileri tarafından yapılan bir oyunun yine biri veya birileri tarafından amiyane tabirle oyunun dosya erişiminin sağlanabilmesi için program kodlarının kırılması ve açılış şeklinin değiştirilmesi ile yani bilinen adıyla cracklenmesi ve artık crack oluşturulan dosya sayesinde açılabilmesidir.
Peki madem bu kadar basit tehlikesiz midir? Tabi ki hayır! Zira bunu yapan kişi veya kişiler bu işlemi yaparken oluşturdukları dosyaya ek olarak ne yazdılar? Siz oyunun .exe uzantısını açınca sizi nereye yönlendirecek veya oyuna ek sistemde ne çalıştıracak kim bilir? Elbette sadece bunu yapan kişi veya kişiler. İşte bu yüzden korsan oyun değil, korsan her şey risklidir. Tabi crackerı siz veya bildiğiniz kimse değilse.

Yeni konular

Geri
Yukarı