Bilgisayar ilk açılışta ne yapılmalı?

hakanYldz

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem.
Gigabyte A520M h
Ryzen 5 5500.
Kingston 16 GB RAM 3200MHz.
Kioxia 500GB M.2 SSD.
GT 730 2 GB bilgisayarı kurmak için kullanacağım şu an elimde başka bir kart yok nasıl kuracağımı bilmiyorum bazı kişilere sordum ilk açılışta ekran gelmiyormuş.

Bilgisayarı kurmak derken bilgisayarı toplamak mı? işletim sistemi yüklemek mi? işletim sistemi yükledikten sonra ilk açılışta ne yapacağınız mı?

Sistem.
Gigabyte A520M h
Ryzen 5 5500.
Kioxia 500GB M.2 SSD.
GT 730 2 GB bilgisayarı kurmak için kullanacağım şu an elimde başka bir kart yok nasıl kuracağımı bilmiyorum bazı kişilere sordum ilk açılışta ekran gelmiyormuş.

İlk açışışta ekran gelmiyormuş diyenler kimler acaba.
BIOS ekranı her anakartta gelir.
BIOS ekranı olmadan zaten Windows kurulumu yapılamaz ki.

Sistem.
Gigabyte A520M h
Ryzen 5 5500.
Kioxia 500GB M.2 SSD.

Siz Windows 10 ISO'sunu USB belleğe Rufus yazılımıyla nasıl aktarıldığını bilmiyorsunuz.
İkincisi BIOS ekranında boot seçeneklerinden USB belleğinizi seçip kaydederek daha sonra Windows kurulum ekranına geçmeyi.
Yani bu adımlara yabancı olmanız normal hocam.
Bilgisayarın ilk açılışında BIOS ekranını görürsünüz.

Siz Windows 10 ISO'sunu USB belleğe Rufus yazılımıyla nasıl aktarıldığını bilmiyorsunuz.
İkincisi BIOS ekranında boot seçeneklerinden USB belleğinizi seçip kaydederek daha sonra Windows kurulum ekranına geçmeyi.
Yani bu adımlara yabancı olmanız normal hocam.
Bilgisayarın ilk açılışında BIOS ekranını görürsünüz.

Bilgisayarı açma tuşuyla başlattığım zaman kurulummu gelecek.

Geri
Yukarı