Bilgisayar işlem yaparken kilitleniyor

Nicat Özdemir

Decapat
Yer
Azerbaycan Bakı
Selamünaleyküm kolay gelsin arkadaşlar biraz detaylı yazacağım anlayan arkadaşlar sorunun kaynağını söylerse minnettar olurum kafanızı ağrıttıysam şimdiden özür dilerim.

Bilgisayar parçalarım;
Gigabyte G31 ES2l.
Q9550.
2x2 Kingston 800 MHz.
MSI GT 630.
WD 320 GB 7200 RPM.
450W PSU.
Award moduller v6.0 BIOS.

Şimdi asıl konuya gelelim ben 2 hafta önce forumdan W7 64 Bit Ultimate ISO indirerek format attım formattan sonra programları kurdum Visual Studio, Windows güncellenmeleri falan.

Spotify'da şarkı atlayınca bilgisayar 4-5 saniye kitleniyordu dedim Allah Allah driver da eksik vardır fazla önemsemedim. Daha sonra oyuna girince (Minecraft) şarkı kendi kendine durmaya başladı 1 dakika geçmedi bilgisayar kilitlendi hiçbir tepki vermedi. Bu arada sırada oluyordu biraz zaman geçti akış hızlanmaya başladı oyun oynanmayacak dereceye geldi. Bilgisayarı kablolardan ayırdım yatırdım masaya RAM'leri çıkardım silgiyle sildim taktım. İşlemci termal macununu ve fanını değiştirdim ve tozları aldım. Ardından temiz bir format atayım dedim kalıntılar silinsin atmaz olaydım format attım bu sefer direk Chrome'ye girince kitlenmeye başladı. Başka ISO ile yine format attım sürücüleri kurdum aynı şey Chrome'ye girer girmez kilitleniyor. PC yani anladığınız anca masaüstünde gezebiliyorum.
Sıkıntı ne olabilir RAM'lari değişip denedim aynı aklımda işlemci ya da PSU var sizin fikirleriniz ne?
Diskimde sıkıntı yok tarattım.

Anladım.
Remleri tek slot halinde sıra sıra kullanmayı deneyiniz bakalım yine aynı şey olacak mı.
Eğer tek slot kullanırken biri çıkarılmışken sorunsuz çalışıyorsa çıkardığınız bozuk demektir. Ve bozuk olan remden dolayı sorun oluşuyor demektir.

Geri
Yukarı