Bilgisayar kapandı görüntü vermemeye başladı

meraklıadam

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken birden PC kapanmış daha sonrasında açıldı fakat ekrana görüntü gelmedi. Tekrar kapatmak için bilgisayar kapatma tuşuna basılı tuttum, kapanmadı. Ben de arkadan Power düğmesinen kapatıp ekran kartını söktüm ve anakarta bağladım. Tekrar açtım. Yine görüntü gelmedi. Tekrar kapatmak için PC açma kapama tuşuna basılı tuttum kapanmadı. Power tuşu ile kapattım. Ne yapmamız gerekir?

Bilgisayarın açma kapama tuşunda bir arıza olabilir açma kapama tuşuna sert vurduysanız bozulmuştur benimki de öyle bozuldu değiştirdik monitör e görüntü gelmiyorsa güç kablolarını kontrol edin çıkmış veya oynamış olabilirler hocam.

Hocam, sistem nedir?

Ryzen 5 1600 12 nm işlemci
B450M S2H anakart
ROG STRIX RX 570 4 GB
Frisby 650 Watt Power
16 GB RAM.
256 GB M.2 SSD.
Bilgisayarın açma kapama tuşunda bir arıza olabilir açma kapama tuşuna sert vurduysanız bozulmuştur benimki de öyle bozuldu değiştirdik monitör e görüntü gelmiyorsa güç kablolarını kontrol edin çıkmış veya oynamış olabilirler hocam.
Açma kapamada arıza olsa pc Açılmaz zaten

Ryzen 5 1600 12 nm işlemci
B450M S2H anakart
ROG STRIX RX 570 4 GB
Frisby 650 Watt Power
16 GB RAM.
256 GB M.2 SSD.

Açma kapamada arıza olsa PC Açılmaz zaten

Bende yanlış yönlendirmek istemem ama eğer elle müdahale etmediyseniz büyük ihtimal bozulmuştur hocam. İyi günler.

Hocam, zaten ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız. İşlemcide dahili grafik birimi yok. PSU veya ekran kartı sebebiyle sistem kapanmış olabilir. Parçaları takıp deneyin. Statik elektrik olma durumuna karşı, fişe takmayın. Güç düğmesine uzun basıp bırakın. Daha sonra deneyin.

@recepbaltaş
Hocam, zaten ekran kartı olmadan görüntü alamazsınız. İşlemcide dahili grafik birimi yok. PSU veya ekran kartı sebebiyle sistem kapanmış olabilir. Parçaları takıp deneyin. Statik elektrik olma durumuna karşı, fişe takmayın. Güç düğmesine uzun basıp bırakın. Daha sonra deneyin.
Denedik şimdi komple dışarda denicez
@Recep Baltaş

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı