Çözüldü RX 550 görüntü vermemeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheTiger

Centipat
Daha fazla  
Sapphire RX 550 2 GB kullanıyorum. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Monitörüm VGA ve RX550'de VGA çıkışı olmadığından dönüştürücü ile kullanıyordum.
Bende eski bir fan vardı onu takmak için ekran kartını çıkardım fanı monte ettikten sonra ekran kartını yine takıp bilgisayarımı açmadan yattım. Yarın bilgisayarı açtığımda monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyordu, hiçbir belirti yoktu.
Ekran kartını çıkarıp onboard bağladığımda görüntü alabiliyordum.
(Ekran kartını zorlamışlığım yok. Ağırlıklı Valorant, Far Cry3 tarzı oyunlar oynuyordum kart da en fazla 73 dereceyi görüyordu.)
Sonra kartın girişlerinde fotoğraftakiler gibi eksikler fak ettim sorun buralardan kaynaklı olabilir mi?

IMG_20240120_151249.jpg

IMG_20240120_151257.jpg

Biri kartın ön tarafında diğeri kartın arka tarafında. Halbuki kartı nazikçe takıyordum.

Eğer sıkıntı bunlardan ise ortalama ne kadara tamir olur?

Çözüm
Arkadaşlar sorun dönüştürücüdeymiş. Değiştirince oldu Allah'a şükür.
Hocam teşekkür ederim ama her ihtimale karşın diğerlerinin de fikrini almak istedim. Sizin yönteminizi deneyeceğim. Bu arada size bir sorum daha olacak. Ben bilgisayarın Power kablosunu taktığımda bilgisayar çalışıyor olsun veya olmasın arkadaki beyaz yerlerini kontrol kalemi ile baktığımda elektrik çarpıyor yani elektrik akımı geçiyor. Bu sisteme veya ekran kartına zarar verir mi? Ayrıca neden kaynaklanıyor çözümü nedir?

Sanmıyorum zarar vereceğini hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı