Bilgisayar kapandıktan ve fişi çekildikten sonra açılmıyor

hardy31

Hectopat
Merhabalar, benim Çin'den topladığım bilgisayarım var. GTX 750 Ti, i3 4170,8 GB ramli bir bilgisayar ASUS H81-MK anakarta sahip. Hiçbir sıkıntı yaşamadan 6 7 ay kullandım. Dün evden çıkarken fişi çektim, döndüğümde açmaya çalıştığımda anakarttan bip sesi gelmedi ve ekrana da bir şey yansımadı ama bilgisayar çalışıyordu.

İnternette yazan her şeyi denedim. Tüm gereksiz kabloları çıkardım, oksitlenme için temizledim, işlemcinin ekran kartının macununu değiştirdim, BIOS pilini dinlendirdim vesaire, bir işe yaramadı. Gece bir saat kalktım ve bilgisayarı başlattım, anakarttan ses geldi, bilgisayar normal şekilde açıldı. BIOS'a girmek için bilgisayarı yeniden başlattığımda açılmadı. Bilgisayar yine. Anakarttan ses gelmiyor evet ama yeşil ışık yanıyor. Bir sorun olsa gece neden açıldı şu an açılmıyor? GPU ve CPU normal çalışıyor gibi. RAM'de sorun olabilir mi? Nerede sorun sizce? Yardım edin lütfen. Hala ara ara açmaya çalışıyorum. Dün gece açıldığı için içimde bir umut var. Öğrenciyim tamire vermek istemiyorum. Bütçem yok.
15708895620015247095494261992150.jpg

Dosya Ekleri

• 15708896116254282150065238887077.jpg
    15708896116254282150065238887077.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
GPU ya da PSU arızası gibi. PSU bence.

Güç kaynağının kablosunu çıkarınca bendede oluyor arada sırada. İlk önce bilgisayar çalışırken görüntü kablosunu tak çıkar yap, olmazsa güç kablosunu, rami ve bios pilini çıkartıp power tuşuna bir kere bastıktan sonra geri takıp çalıştır.

ekran kartını çıkartıp onboard girişinden görüntü almaya çalıştınız mı ?
Evet denedim.
Güç kaynağının kablosunu çıkarınca bendede oluyor arada sırada. İlk önce bilgisayar çalışırken görüntü kablosunu tak çıkar yap, olmazsa güç kablosunu, rami ve bios pilini çıkartıp power tuşuna bir kere bastıktan sonra geri takıp çalıştır.
Güç kablosunu çıkarınca power tuşuna basmanın mantığı ne acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı