Bilgisayar karşısında otururken üşüyor musunuz?

• Konuyu başlatan Lucie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 13B
Öyle bir sorunum yok benim ne de olsa İntel'in stok fanı ile 3.5 GHz OC'lu E5450 kullanıyorum. Oda sıcacık oluyor, boşta 65°-70°, yükte kasaya vantilatör tutmayınca 97°, vantilatörlü 80°.:D

Ben de dün mini vantilatörü ekran kartımın olduğu tarafa doğru tuttum.
Oyunda 7-8 derecelik bir düşüş oldu.
Gerçekten çok ilginç.

Üşümüyorum ama son zamanlarda nedense bileğimdeki damar ağrımaya başladı.

Damar sıkışması yada yalnış hareketten dolayı olabilir mi ?

Benim genelde ayaklarım üşüyor. Bende de kansızlık var sanırım ve gün içerisinde (genelde soğuk suyla elimi yıkayınca), elim buz gibi oluyor, çok sinir bozucu.
Ayaklar terlik ile çözülebilir. Elim için parmakları olmayan eldiven almayı düşünüyorum. :p

Not: Bu arada, cidden merak ediyorum. Ryzen 5 2600 ve RX 570 bilgisayarım var. Acaba bu iki parçanın yükte çıkardığı ısı bir odayı ısıtabilir mi? Oda normal bir salon, 7-8 metrekare.

Olabilir hocam. Kalp atış hızı ve oksijen alımını düşürüyor olabilir vücut, uyumanızı sağlamak için. O zaman da oksijen az alındığından (Vücudumuzdaki hücreler oksijenli solunum sonucu ısı açığa çıkarıyor) ısı kaybı olabilir. Esnemeye başlıyorsanız zaten uykunuz gelmiştir.

İ7 6700K - R9 280 var. sıvı soğutucunun dışarı attığı sıcak hava ile odam ısınıyor bu gerçek ama 2 saat falan oyun oynamam gerekli. Hata kedim bile o fanların yani kasasın üstünde yatıyor ben oyun oynarken :D

Powercolor R9 290X kullanıyordum referans kart.
80 dereceden aşağıya indiğini görmedim oyunlarda.
Şimdi GIGABYTE 1080 Ti aldım.
Şükür ısı problemimiz yok.

R9 280 Sapphire 3G Oc kullanıyorum 5 senedir. 22° odada 65° geçmiyor kart. Yazında 69°. Fakat Kasa hava sirkülasyonu baya iyi.

Bulunduğunuz odanın sıcaklığı yine o kadar yüksek değilmiş.

Sadece el ve ayak gibi uzuvlarınız buz gibi oluyorsa bunun sebebi tahminimce kortizol'dur. Aynı problemi uzun zamanlar yaşadıktan sonra, vücudumda - başka bir sebeple - çıkan bir problemden dolayı kortizol hormonum düştü. O zamandan beridir ellerim ile kollarım arasındaki ısı farkı birkaç milyon celcius derece değil.

Stessli iken üşüdüğümün farkındayım. Demek ki bu hormondan dolayımış. Fakat ben gayet sakin insanım ve bu yazıyı yazarken ellerim ve ayaklarım sıcak. Oturuş pozisyonumu değiştirmem ile çözüme kavuştum. 😌

Son düzenleme:
Damar sıkışması yada yalnış hareketten dolayı olabilir mi ?

İ7 6700K - R9 280 var. sıvı soğutucunun dışarı attığı sıcak hava ile odam ısınıyor bu gerçek ama 2 saat falan oyun oynamam gerekli. Hata kedim bile o fanların yani kasasın üstünde yatıyor ben oyun oynarken :D

R9 280 Sapphire 3G Oc kullanıyorum 5 senedir. 22° odada 65° geçmiyor kart. Yazında 69°. Fakat Kasa hava sirkülasyonu baya iyi.

Referans model değil sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı