Bilgisayar kasasını saç kurutma makinesi ile temizleme

Bak bana bilgisayar topla desen ressam edasıyla çalışıyorum ama temizlik zor iş.

Hocam çatı katınız var ise çıkarın kasayı, telefondan vb yerden açın şarkınızı, türkünüzü.
En yakın arkadaşınızı da çağırın, yavaşça ne varsa sökün.
Biz Güç Kaynağının içini bile temizlemiştik 😀
Bu arada termal macun unutmayın hocam.

Neden? Alın fırçaları başlayın.
Neyse böyle yapıcam galiba bi macunu falanda yenilerim artık elim değmişken.
Hocam çatı katınız var ise çıkarın kasayı, telefondan vb yerden açın şarkınızı, türkünüzü.
En yakın arkadaşınızı da çağırın, yavaşça ne varsa sökün.
Biz güç kaynağının içini bile temizlemiştik 😀
Bu arada termal macun unutmayın hocam.

Tabi bilgisayarı macun yenilemeden bırakmak olmaz 😀

Normalde statik elektriği sıfırladığı söyleniyor ama nedense şu ana kadar pek çok markanın (Arçelik, Arzum vs.) "iyon" özellikli olduğunu iddia ettiği makinelerde tam tersi durumla karşılaştım.
Ben de saç kurutma makinesi alacağım iyon olayına bakarken konuyu buldum 😀 İyon özellikli saç kurutma makineleri statik elektriği nötrleyerek yok etmiyor mu? "tam tersi durumla karşılaştım" derken kastınız nedir?

Ben de saç kurutma makinesi alacağım iyon olayına bakarken konuyu buldum 😀 İyon özellikli saç kurutma makineleri statik elektriği nötrleyerek yok etmiyor mu? "tam tersi durumla karşılaştım" derken kastınız nedir?
Dediğini yapabilen makinelerden bulmak zor, genelde "iyon" ibaresi yazıdan ibaret oluyor.

Yazıdan ibaret olsa bile o zaman normal makinelerden farkı olmuyor. Yukarıda "iyon özellikli yazanlarla yapmayın" demişsiniz o zaman neden zarar verecek?
Havadaki statik elektriği azaltmak için havaya ters yük (negatif) yük yüklüyor, "iyon" yazıp da kalitesiz ve yaprak üfleyiciden hallice olan makinelerin bunu yeterince doğru yaptıklarını sanmıyorum. İyon işlevi olmayanlar da doğrudan havayı geçiriyorlar.

Havadaki statik elektriği azaltmak için havaya ters yük (negatif) yük yüklüyor, "iyon" yazıp da kalitesiz ve yaprak üfleyiciden hallice olan makinelerin bunu yeterince doğru yaptıklarını sanmıyorum. İyon işlevi olmayanlar da doğrudan havayı geçiriyorlar.
Bunu almayı düşünüyorum nasıl olduğu hakkında bir fikrin var mı?

Bunu almayı düşünüyorum nasıl olduğu hakkında bir fikrin var mı?
Bilgisayar temizlemeyi düşünerek alıyorsanız bir şey diyemem, ben yumuşak fırça ile temizliyorum. Saç kurutma makinesi ile temizlemek bana güvenli gelmiyor. Kullanım konusunda da yorumları kötü değil, iyidir herhalde; daha çok fikir almak istiyorsanız konusunu açın derim.

Bilgisayar temizlemeyi düşünerek alıyorsanız bir şey diyemem, ben yumuşak fırça ile temizliyorum. Saç kurutma makinesi ile temizlemek bana güvenli gelmiyor. Kullanım konusunda da yorumları kötü değil, iyidir herhalde; daha çok fikir almak istiyorsanız konusunu açın derim.
Asıl amacım saç kurutmak ama almışken temizlemek için de kullanabilirim ayrı olarak kompresöre para vermek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı