Bilgisayar Kasasının İçerisine LED Şerit Döşeme

mehmetymeydan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba;
Bilgisayarımın kasasının içine LED şerit döşeyerek aydınlatmak istiyorum. İnternetten birazcık araştırma yaptım, farklı yöntemler uygulayan arkadaşlar var. RGB LED'ler ile farklı renkler elde etmişler, bunun için değişik kontrolcüler v.s. kullananlar var. Ben sadece mavi renk istiyorum. Sadece mavi renk veren bir LED var mı, yoksa bunun için de RGB LED'leri mi kullanacağım? Ayrıca molexten bağlantı yapılması gerektiğini söylüyorlar, bu durumda güç geldiği anda LED'ler yanmaya başlamaz mı? Benim istediğim bilgisayar açıkken yanmaları, bilgisayarla beraber kapanmaları. Bu mümkün mü acaba? Şimdiden teşekkürler.

Molexten bağlarsanız bilgisayarın açma tuşuna bastığınızda yanarlar. Eğer uğraşmak istemiyorsanız hazır paketler satılıyor bunlardan temin ederek direk molexe bağlayabilirsiniz. Mesela ben mavi neon yaptım ve direk molex soketinden bağladım.

Sağolun teşekkür ederim. Kullandığınız ürünün modelini ya da benzeri bir ürünü satın alabileceğim bir linki de paylaşırsanız pek makbule geçer doğrusu.

Ben düz beyaz şerit LEDi molexin sarı ve siyah kablolara bağladım. Sarı ve siyah 12, kırmızı ve siyah 5 v elektrik veriyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı