Bilgisayar kasasının üstüne vantilatör koymak

efezxs

Decapat
Arkadaşlar, ekran kartımın fanları bozulduğu için ikisini de çöpe attım. Fakat bir de ne olsun? PC kendi kendini kapatmaya başladı. Sebebi ise ekran kartının fanlarının olmamasıymış. Ben de şöyle bir çözüm buldum, bilgisayarın kapağını açtım ve üstüne vantilatör koydum. Her gün ve her gün o kadar ses yapıyor ki yemin ediyorum başım çatlıyor. Ayrıca PSU fanı da DÖNMÜYOR! PSU'nun fanı da arızalanmış. Şimdi bu vantilatörü ben kapatıp ekran kartını çıkartıp oynasam PC patlar. Vantilatör bilgisayara bir zarar verir mi?

ASUS R7 265
I5 3330
ESONIC H61FHL
8GB RAM

Arkadaşlar, ekran kartımın fanları bozulduğu için ikisini de çöpe attım. Fakat bir de ne olsun? PC kendi kendini kapatmaya başladı. Sebebi ise ekran kartının fanlarının olmamasıymış. Ben de şöyle bir çözüm buldum, bilgisayarın kapağını açtım ve üstüne vantilatör koydum. Her gün ve her gün o kadar ses yapıyor ki yemin ediyorum başım çatlıyor. Ayrıca PSU fanı da DÖNMÜYOR! PSU'nun fanı da arızalanmış. Şimdi bu vantilatörü ben kapatıp ekran kartını çıkartıp oynasam PC patlar. Vantilatör bilgisayara bir zarar verir mi?

ASUS R7 265
I5 3330
ESONIC H61FHL
8GB RAM
Hava akışı bir nebze de olsa sağlar ama fansız ekran kartı çok büyük sorun çıkartır. Yüke girdiği gibi ısınıp kapatır kendini. Fansız PSU ise canlı bomba.

Arkadaşlar, ekran kartımın fanları bozulduğu için ikisini de çöpe attım. Fakat bir de ne olsun? PC kendi kendini kapatmaya başladı. Sebebi ise ekran kartının fanlarının olmamasıymış. Ben de şöyle bir çözüm buldum, bilgisayarın kapağını açtım ve üstüne vantilatör koydum. Her gün ve her gün o kadar ses yapıyor ki yemin ediyorum başım çatlıyor. Ayrıca PSU fanı da dönmüyor! PSU'nun fanı da arızalanmış. Şimdi bu vantilatörü ben kapatıp ekran kartını çıkartıp oynasam PC patlar. Vantilatör bilgisayara bir zarar verir mi?

ASUS R7 265.
i5 3330.
Esonic H61FHL.
8 GB RAM.

Sarı siteden ekran kartın için fan bulabilirsin, PSU fanları da mevcuttur.

ASUS R7 265
I5 3330
ESONIC H61FHL
8GB RAM
Ekran kartının fanı bozuluyor. Sen de buna rağmen kullanmaya devam ediyorsun. Kart kendini kapatınca da şaşırıyorsun. İlginç. Biz de küçüktük ama böyle saçmalamıyorduk.

O bilgisayarı bu şekilde kullanmamanı tavsiye ederim. Hadi ekran kartı bir yana güç kaynağını fansız kullanmak tehliketi bir hareket olur.

Hava akışı bir nebze de olsa sağlar ama fansız ekran kartı çok büyük sorun çıkartır. Yüke girdiği gibi ısınıp kapatır kendini. Fansız PSU ise canlı bomba.
Vantilatör çalıştığı sürece sıkıntı yok bence. Çünkü gayet güzel soğutuyor PSU'yu. Ayrıca gerçekten vantilatör çalışmadan fansız PSU o kadar tehlikeli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı