Bilgisayar kendi kendine HDD klasörünü açıyor.

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba. Bir tanıdığımın bilgisayarına dün yeni işlemci taktık. (R5 5600X). Bu sabah bilgisayarı açtığında kasadan bir ses geldiğini söyledi, rahatsız edici bir ses, ne olduğunu tam bilmiyorum. Bilgisayarı açınca belgeler > bu bilgisayar > yerel disk D sürücüsü yani HDD klasörünün kendi kendine açılıp kapandığını söylüyor. Sorunun HDD'den olduğunu düşünüyor bu yüzden. Önce virüs taraması yapıyoruz, sonra HD Tune ile HDD sağlık testi yapacağız, HDD'de sorun olup olmadığını öğrenmek için. Yapmamız gereken bir şey var mı? Fanlar yüksek RPM'de çalışıyor olabilir mi dedim, hayır fanla alakası yok dedi ama ben de bilmiyorum tam. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa: Aerocool Airhawk Duo
HDD modeli Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk ST2000DM008

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bir tanıdığımın bilgisayarına dün yeni işlemci taktık. (R5 5600X). Bu sabah bilgisayarı açtığında kasadan bir ses geldiğini söyledi, rahatsız edici bir ses, ne olduğunu tam bilmiyorum. Bilgisayarı açınca belgeler > bu bilgisayar > yerel disk D sürücüsü yani HDD klasörünün kendi kendine açılıp kapandığını söylüyor. Sorunun HDD'den olduğunu düşünüyor bu yüzden. Önce virüs taraması yapıyoruz, sonra HD Tune ile HDD sağlık testi yapacağız, HDD'de sorun olup olmadığını öğrenmek için. Yapmamız gereken bir şey var mı? Fanlar yüksek RPM'de çalışıyor olabilir mi dedim, hayır fanla alakası yok dedi ama ben de bilmiyorum tam. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa: Aerocool Airhawk Duo.
HDD modeli Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB sabit disk ST2000DM008.

Şimdiden teşekkürler.

Seagate Barracuda az da olsa sıkıntı çıkarabiliyor forumlar da rastlamıştım. HDD'nin testini yapın Kaspersky ile sağlam bir virüs taraması yaptıktan sonra bizi bilgilendirin.

Arkadaşlar ek olarak söyleyeyim aygıt yöneticisinde HDD git gel yapıyor disk sürücüleri bölümünde ayrıyeten HD Tune de HDD gözükmüyor HDD aygıt yöneticisine yine gelince disk bölümünü açıyor belgeler.
Seagate Barracuda az da olsa sıkıntı çıkarabiliyor forumlar da rastlamıştım. HDD'nin testini yapın Kaspersky ile sağlam bir virüs taraması yaptıktan sonra bizi bilgilendirin.
Hocam MalwareBytes falan kurulmadı indirdiğimizde setup dosyasını direk HDD klasörü açılıyor ve sağ tarafta kırmızı bir bildirim çıkıyor HDD ile ilgili şimdi HDD'yi sökeceğiz bir de öyle deneyeceğiz muhtemelen bir sorun oldu SATA kablosunu tak çıkar yapıp deneyelim mi yoksa direk çıkaralım mı komple hocam? (Sadece kabloyu çıkartacağız olduğu yerde kalacak kasanın içinde arkadaşım biraz tedirgin çıkar tak konusunda birazcık korkusu var)

HDD git gel yapıyorsa kablosunu kontrol et.
Hocam şimdi sata kablosuyla yanındaki güç kablosunu çıkartıp kızağı yine taktık HDD içinde ama güç vermiyoruz bir de öyle deneyeceğiz şimdi bakalım aynı ses sorunu olacak mı. Bir de hocam SSD yuvasında birazcık oynuyor kabloları takılı ama yerinden hafif dokununca oynaması sorun olmaz diye biliyorum kapağın arka kısmına takılı kızağa değil.

Geri
Yukarı