Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

ZIbabuvj

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba
Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor. Herhangi bir ısı problemi yok. Sanki elektrik gider gibi kapanıyor. Sonradan geri açılıyor ve bazen ekran kartım da kendi kendine driverını siliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor. Herhangi bir ısı problemi yok. Sanki elektrik gider gibi kapanıyor. Sonradan geri açılıyor ve bazen ekran kartım da kendi kendine driverını siliyor.

Virüs taraması yapın. Eğer sorun devam ederse format atmayı deneyin.

Aynısı başıma gelmişti. İşlemci sogutucusunun bir tırnağı çıkmış. Tam soğutma yapmadığı için kapaniyormus. Ama sizin sorununuz farklı olabilir.

Sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz? Ayrıca ekran kartının kendi kendine driver silmesi garip, virüs taraması yapıp ardından içinizin rahat olması açısından temiz kurulum yapabilirsiniz.

Sıcaklık değerlerini kontrol eder misiniz? Ayrıca ekran kartının kendi kendine driver silmesi garip, virüs taraması yapıp ardından içinizin rahat olması açısından temiz kurulum yapabilirsiniz.

Sıcaklık değerleri işlemci oyunlarda 80 ekran kartı 40'dı bugün termal macun + format attırdım şu an degerler normal fakat bir kere daha kendini kapattı bilgisayar

PSU'nun gücü sisteme yetmiyor.

Dostum aman aman bir sistemim yok i7 2600 RX500 ekran kartı RAM 8 GB 1333MHz

Aynısı başıma gelmişti. İşlemci sogutucusunun bir tırnağı çıkmış. Tam soğutma yapmadığı için kapaniyormus. Ama sizin sorununuz farklı olabilir.

Benim işlemcide ters takılmış bugün yaptılar fakat gene olur mu bilmem format + termal macunda yaptırdım

Virüs çıkmadı bugün format +termal macun yaptırdım evet işlemci biraz ısınıyordu oyunlarda 80i görüyordu fakat kapanmasına bence neden olmaz

Virüs taraması yapın. Eğer sorun devam ederse format atmayı deneyin.

Format attırdım fakat dün bir daha olu drıver silinmedi ama kendini kapattı bugün bir daha format attırdım işlemcini termal macunun yenilettim ve virüs taaması yaptım.

Meraktan soruyorum güç yetersizliği sebebi ile nasıl driver silinebilir?

Güç yetersizliğinin sebep olduğu, ani kapanma veya ekran kartının kapanmasından dolayı oluyor, işletim sistemide çalışmaz hale gelebilir, buradaki ana sorun driver silinmesi değil, PSU ani kapanma sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı