Bilgisayar kendi kendine reset atıyor

gokmencan

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 1 saat aralıkla reset atıp BIOS'a giriyor ve bu hatayı alıyorum;
"Power Supply surges detected during the previous Power on was trigged to protect System from unstable Power Supply unit." Sorun nedir nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım 1 saat aralıkla reset atıp BIOS'a giriyor ve bu hatayı alıyorum;
"Power Supply surges detected during the previous Power on was trigged to protect System from unstable Power Supply unit." Sorun nedir nasıl çözerim?
Anladığım kadarı ile voltaj dalgalanması yaşıyor sistem. PSU nedir?

Hocam çeviriye bakarsak mantıken PC'nizin güç kaynağından kaynaklı bir sorun olabilir. Ömrünü doldurmuş olabilir ya da teknik bir arıza olabilir. Kasayı temizleyip tekrardan deneyin. Güç kaynağından mı kaynaklı diye bir test yaptın elinizde idareten güç kaynağı varsa.

Anladığım kadarı ile voltaj dalgalanması yaşıyor sistem. PSU nedir?

Bilgisayarın içini açalı bayağı oldu sanırım 350W olduğuna eminim ve çok uzun süredir kullanıyorum.
Power Supply'iniz değiştirmenin zamanı gelmiş. Garantisi varsa yollayın. Yoksa yeni bir tane almanız gerek.

Sanırım dediğiniz gibi oldu çok uzun zamandır kullanıyorum.
Hocam çeviriye bakarsak mantıken PC'nizin güç kaynağından kaynaklı bir sorun olabilir. Ömrünü doldurmuş olabilir ya da teknik bir arıza olabilir. Kasayı temizleyip tekrar deneyin. Güç kaynağından mı kaynaklı diye bir test yaptın elinizde idareten güç kaynağı varsa.

Maalesef elimde fazladan güç kaynağı yok.

Bilgisayarın içini açalı bayağı oldu sanırım 350W olduğuna eminim ve çok uzun süredir kullanıyorum.

Eski bir PSU sanırım. Başka bir PSU temin edip sistemi tekrar deneyin. Artık ömrünü doldurduğu için voltajı gerektiği gibi veremiyor bu da çökmeye sebep oluyor. Voltaj dalgalanması direk buna işaret.

Başka nereden kaynaklanır bilmiyorum ama bu sorun çoğunlukla güç kaynağından kaynaklı. Aynı durum zamanında bana da olmuştu. Değiştirme vakti gelmiş belli ki. Çok eski sanırım veya yetersiz kalıyor.

Geri
Yukarı