Bilgisayar kendi kendine reset atıyor

DiabIo

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 gündür bilgisayar kendi kendine reset atıyor. İlk başta ekran kartı sıcaklığındandır dedim ancak ekran kartı Max 70 75 ortalama ise 60 65 derecelere çıkıyor. İşlemcim ise 40 45 civarlarında.
PSU'da da herhangi bir sorun yok.
Artık kafayı yeme noktasına geleceğim resmen.
RAM'i tak çıkar yapıp slotları değistirdim halen aynı.
Özellikle Valorant oynuyorum. 7. 8. roundda bir anda reset atıyor PC. Ve AFK olduğumdan dolayı ceza yiyorum.
Oyuna tekrar girdiğimde 7. 8. roundu beklemeden oyuna girer girmez anında resetleniyor.
Denetim Masası'ndan otomatik olarak yeniden başlat tikini kaldırdım, sonuç yine değişmedi.
En son kasayı temizledim tozları aldım ve yine aynı durum.
Virüs taraması yaptım herhangi bir virüs çıkmadı.

Arkadaşlar sizce bu durum hangi sebepten kaynaklanıyor olabilir?
Gerçekten kafayı yiyeceğim yoksa, her şeyi denedim sorun düzelmedi. 2 yıldır düzenli bir şekilde çalışan bilgisayar 3 gündür resetleniyor.

Merhaba bilgisayarınızda chorome ve firefox yüklü ise , firefoxu kaldırıp pc yi yeniden başlatın düzelecek mi ? Her ikisi yüklü ise çakışma oluyor galiba deneyip yazın bakalım

Son olarakta ekran kartınız Amd ise 24 güncellemesindende yapabilir eğer ki üstteki dediğimde düzelmezse ekran kartınızda Amd ise güncellemeyi kaldırıp eski sürüme dönüp test edin birçok Amd kullanıcı bu tarz hataları alıyor .

Son düzenleme:

Geri
Yukarı