Bilgisayar Kendi Kendine Reset Atıyor

Haunted

Decapat
Arkadaşlar selamlar, PC Kendi kendine reset atıyor ve "A unexpected system failure Radeon wattman" gibi bir yazıyla karşılaşıyorum reset sonrası. Gerçekten bu AMD hataları bıktırdı diyebilirim. Reset atmasının sebebi kesin olarak bu mudur? Aynı sorunu yaşayan var mıdır arkadaşlar? Bu sorunu 3-5 kişi daha konu açmış buraya fakat çözüm neredeyse yok. Ekran kartım eski, diğer parçalar yeni. AMD Radeon R7 265 kullanıyorum 3.5 senelik kart. Ayrıca kasadan cızırtı sesi geliyor fakat hangi parçadan olduğuna emin değilim. Şüphem ekran kartından.

Reset atmasının sebebi AMD ile mi alakalıdır? Diğer parçalar sıfır alındı sadece ekran kartı eski kasadan söküldü.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 265 240 watt güç harcayabilen bir ekran kartı. Bunun için yüksek bir PSU'ya ihtiyacınız vardırç Sorun büyük ihtimalle PSU kaynaklıdır. Mümkün ise güç kaynağınızın resmini atın.

Arkadaşlar selamlar, PC Kendi kendine reset atıyor ve "A unexpected system failure Radeon wattman" gibi bir yazıyla karşılaşıyorum reset sonrası. Gerçekten bu AMD hataları bıktırdı diyebilirim. Reset atmasının sebebi kesin olarak bu mudur? Aynı sorunu yaşayan var mıdır arkadaşlar? Bu sorunu 3-5 kişi daha konu açmış buraya fakat çözüm neredeyse yok. Ekran kartım eski, diğer parçalar yeni. AMD Radeon R7 265 kullanıyorum 3.5 senelik kart. Ayrıca kasadan cızırtı sesi geliyor fakat hangi parçadan olduğuna emin değilim. Şüphem ekran kartından.

Reset atmasının sebebi AMD ile mi alakalıdır? Diğer parçalar sıfır alındı sadece ekran kartı eski kasadan söküldü.

PSU kaynaklı olabilir ancak bu sorun AMD ekran kartı kullananlarda var. Sorun %50 yazılımsal olabilir. PSU kaç watt belirtirseniz daha rahat bir sonuç çıkarabiliriz. Sorun AMD'nin sitesinde "bilinen sorun" olarak not alınmıştı ama hala çözülmedi.

Güç kaynağının yetersizliğinden ötürü yeterli güç dağıtılamadığından bilgisayar resetleniyor olabilir. Güç kaynağınızın marka/modelini belirtin. Cızırtı da muhtemelen güç kaynağından geliyordur.

driver ını ccleaner la temizleyip yeniden kurun,
ısınma düzeylerine bakabilir misin,
Anakart clr_cmos a bak,
anakartının chipsetinin ısı değerine bak, olmadı garantiye gönder,
Cızırtı güç kaynağından anakarta giden kablonda yanık varsa sistemin gücünün toparlandğı cpu kablosunda yanık olabilir kasan iletken ise kısa devre yapıp reset atar, iyi cpu düşürmemişsin.

Arkadaşlar hepinize yardım ve yorumlarınız için teşekkürler. Ceza almıştım ondan cevaplayamadım. Az önce kasayı açtım ve ekran kartının güç kablosunu çıkartıp bilgisayarı çalıştırdım. Ses gelmedi. Fakat ekran kartının güç kablosunu bağladığımda, yani ekran kartı çalışır haldeyken cızırtı sesi gelmeye başlıyor.

Düzenleme: Bu arada PSU 600W High Power.

Hocam bahsettiğiniz wattman uyarısı pcnin reset atmasının sebebi değil sonucudur. Yani şöyle pc beklenmedik şekilde resetlendikten sonra amd otomatik olarak wattman ayarlarini sıfırlıyor ve açılışta böyle bir uyarı veriyor yani kuvvetle muhtemel reset sorunu farklı bir sebepten kaynaklı. Ses konusuna gelince internette coil whine olarak aratip sizin ekran kartınızdan gelen sesle karşılaştırın derim bildiğim kadarıyla ekran kartından gelen sesler genellikle coil whine sorunundan kaynaklanıyor.

Hocam bahsettiğiniz wattman uyarısı pcnin reset atmasının sebebi değil sonucudur. Yani şöyle pc beklenmedik şekilde resetlendikten sonra amd otomatik olarak wattman ayarlarini sıfırlıyor ve açılışta böyle bir uyarı veriyor yani kuvvetle muhtemel reset sorunu farklı bir sebepten kaynaklı. Ses konusuna gelince internette coil whine olarak aratip sizin ekran kartınızdan gelen sesle karşılaştırın derim bildiğim kadarıyla ekran kartından gelen sesler genellikle coil whine sorunundan kaynaklanıyor.

Anladım. Teşekkürler. O zaman PSU değiştireceğim büyük ihtimal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı