Çözüldü Bilgisayar kendi kendine YouTube'dan borsa ile ilgili videolar açıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha Tan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu gece bilgisayarı oyun indirmek için sabaha kadar açık bıraktım. Uyandığımda ekranda borsa ile ilgili grafik yorumlama tarzı videolar açıktı.
Video geçmişine bakınca şunları gördüm;

1624695724421.png

Malwarebytes ile tarama yaptım, "dogeminer.exe" ve yanında 4 yazılım daha buldu. Bu yazılımlar 6 ay ile 1 yıldır bilgisayarımda yüklüymüş fakat bu süreç içerisinde bugüne kadar hiç bu ve benzeri bir olayla karşılaşmadım. Yazılımları karantinaya aldım, sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım fakat az önce tekrar kendi kendine bir video açıldı. (Tarayıcı olarak Opera kullanıyorum ve Windows dahil her şey güncel sürümde.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu aralar mining virüsler çok popüler bu 6 ay-1 yıllık sürede bilgisayarın kripto para üretmek için kullanılmış, hiç performans düşüşünden, anormal GPU kullanımından falan şüphelenmediniz mi? Yukarıda arkadaşlar hemen format atmayın demiş ama bence de format atmak en iyisi, için rahat olur.
evet şüphelendim hatta 2 kere oyunlarda oluşan sebepsiz droplar ile ilgili konu açtım fakat virüs taraması aklıma en son gelen şey oldu

Evet şüphelendim hatta 2 kere oyunlarda oluşan sebepsiz droplar ile ilgili konu açtım fakat virüs taraması aklıma en son gelen şey oldu.

Hocam Process Explorer indirip buradan daha detaylı bakabilir misin kullanımlara? Bu program üzerinden çok daha detaylı görürsün ayrıca şüpheli gördüklerini sorgulatabilir ve silebilirsin. Hatta ekran görüntüsü alıp atabilirsen buradan yorum yapmaya çalışabiliriz.

Hocam Process Explorer indirip buradan daha detaylı bakabilir misin kullanımlara? Bu program üzerinden çok daha detaylı görürsün ayrıca şüpheli gördüklerini sorgulatabilir ve silebilirsin. Hatta ekran görüntüsü alıp atabilirsen buradan yorum yapmaya çalışabiliriz.
Malwarbytes ile tarama yapıp yazılımları sildim. Sonrasında bilgisayarda gözle görülür bir hız artışı oldu. O programı açtığımda herhangi bir anormallik göremedim ama sizin için ss alayım.
1624698785319.png

Evet bir şey yok gibi.
Bilgisayarı yeniden başlattım. Şu an kaspersky ile tarama yapıyorum ve görev zamanlaycısında ve programdata da youtube.com gözükmüyor. Gün içerisinde tekrar video açılırsa mecbur format atacağım.
Hitman Pro dener misiniz?

@s3xyec
Malwarbytes, adw cleaner ile tarama yaptım. Şu an kaspersky ile yapıyorum. Onu da denerim
Botnet'e dahil olmuş makine muhtemelen Kaspersky ile bir tarattırın kompe sistemi olmazsa, çıkan şeyleri sildirirsiniz.
Hitman Pro dener misiniz?

@s3xyec
Önerileriniz için teşekkürler.
Malwarbytes, ADWCleaner ve Hitman Pro ile taramalar yaptım.
Tarayıcıdaki bütün kayıtlı şifreleri kaldırdım ve hesaplarımın şifrelerini değiştirdim.
Görev Zamanlayıcısından Youtube.Com'u kaldırdım ve ProgramData'dan youtubestarter.exe'yi sildim.
Şu an herhangi bir sorun gözükmüyor ve inanılmaz şekilde bilgisayar rahatladı. Eğer 1-2 gün içerisinde sorun tekrarlanırsa format atacağım.
Ayrıca biraz korkarak soruyorum: Bilgisayarımda 6 ay veya 1 yıldır mining yapılıyorsa ekran kartı ve işlemci bundan ne kadar zarar görmüştür? Düzenli olarak görev yöneticisinden yüzdelik kullanım değerlerine bakarım ve şu ana kadar anormal yüzdelere çok nadir çıktılar.

Son düzenleme:
Bilgisayarı yeniden başlattım. Şu an kaspersky ile tarama yapıyorum ve görev zamanlaycısında ve programdata da youtube.com gözükmüyor. Gün içerisinde tekrar video açılırsa mecbur format atacağım.

Malwarbytes, adw cleaner ile tarama yaptım. Şu an kaspersky ile yapıyorum. Onu da denerim

Önerileriniz için teşekkürler.
Malwarbytes, ADWCleaner ve Hitman Pro ile taramalar yaptım.
Tarayıcıdaki bütün kayıtlı şifreleri kaldırdım ve hesaplarımın şifrelerini değiştirdim.
Görev Zamanlayıcısından Youtube.Com'u kaldırdım ve ProgramData'dan youtubestarter.exe'yi sildim.
Şu an herhangi bir sorun gözükmüyor ve inanılmaz şekilde bilgisayar rahatladı. Eğer 1-2 gün içerisinde sorun tekrarlanırsa format atacağım.
Ayrıca biraz korkarak soruyorum: Bilgisayarımda 6 ay veya 1 yıldır mining yapılıyorsa ekran kartı ve işlemci bundan ne kadar zarar görmüştür? Düzenli olarak görev yöneticisinden yüzdelik kullanım değerlerine bakarım ve şu ana kadar anormal yüzdelere çok nadir çıktılar.
MBAM, Adwclear ve Hitman Pro tarama sonuçlarını paylaşır mısınız?
Ayrıca "sfc/scannow" komutunu "cmd" yönetici iken yazar mısınız?

Geri
Yukarı