Bilgisayar kendi kendini kapatıyor

• Konuyu başlatan Wnts
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 908

Wnts

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Kullanmakta olduğum toplama bilgisayarım ağır oyunlar açtığım zaman kendini kapatıyor. Forza Horizon 4 GTA 5 gibi.
İnternette gezerken ve CS:GO oynarken hiçbir sorun yok.
Isınma sorunu yok, dereceler gayet normal. Ekran kartında sıkıntı yok.
Bilgisayarı açtığım zaman güç kaynağı garip sesler çıkarıyor; sürtünme takılma gibi bu sesler, çok fazla ve yüksek çıkıyor.
Bilgisayar kapandığı zaman tekrar açıyorum, kasa açılıyor, fanlar dönüyor, ışıkları geliyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Aynı şekilde klavyenin ve farenin ışıkları gelmiyor ve çalışmıyor ama kasa çalışıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen bilgisayar, ekran kartını yakmazsın diye, o an kapatıyor kendini korumaya alıyor.
Termal Macun'u kurumuş olabilir belki veya fanı uzun zamandır temizlenmemiş olabilir.

Muhtemelen bilgisayar, ekran kartını yakmazsın diye, o an kapatıyor kendini korumaya alıyor.
Termal Macun'u kurumuş olabilir belki veya fanı uzun zamandır temizlenmemiş olabilir.
Sıcaklıklarda sorun olmadığını belirtmiş, böyle söylendiğine göre ekran kartının ısınma sorunu yok. Tabii termal macunun kuruluğunu, ne kadar işlevsel olduğunu bilemiyorum.

Benim de aynı sorunum var, basit oyunlarda sorun yok yüke binecek oyunlara girdiğimde monitör kapanıyor ve ekipman ışıkları sönüyor kasa çalışmaya devam ediyor. 2 yıldır ekran kartının termal macununu yenilemedim, ancak araştırmalarıma göre PSU'dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşündüm ve PSU almayı düşünüyordum, ekran kartının macunundan bu sorunu yapma ihtimali var mı? Boşuna almayayım.

Benim de aynı sorunum var, basit oyunlarda sorun yok yüke binecek oyunlara girdiğimde monitör kapanıyor ve ekipman ışıkları sönüyor kasa çalışmaya devam ediyor. 2 yıldır ekran kartının termal macununu yenilemedim, ancak araştırmalarıma göre PSU'dan kaynaklı bir sorun olduğunu düşündüm ve PSU almayı düşünüyordum, ekran kartının macunundan bu sorunu yapma ihtimali var mı? Boşuna almayayım.
Ekran kartınızın sıcaklığında bir sorun yoksa termal macun yenilemenize henüz gerek yok. Ne olur ne olmaz diye pahalı olmayan, işlevsel bir macun kullanabilirsiniz.

Ekran kartının termal macunu var mı?
Ben direk fanları üzerinde diye biliyorum.

Geri
Yukarı