Çözüldü Bilgisayar kendine reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cpt_caca

Centipat
Daha fazla  
RAM
samsung 8gb ddr4 2666 sdram
SSD veya HDD modeli
Intel 512 GB 660P SSDPEKNW512G8 M.2 PCI-Express 3
Ekran kartı
nvidia geforce gtx 1660 super 6gb
Anakart
msi aegis 3 8th (ms-b9181)
İşlemci
hexacore intel core i5-9400f 4000 mhz (40 x 100)
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bilgisayar kendi kendine restart atıyor ve bu zamanı tamamen rastgele oluyor. Bilgisayar 4 yıllık yaklaşık son 4 aydır bunu yapıyor. Haftada 4-5 defa oluyor. Intel Processor identification Utility testi ile işlemcime baktım sıkıntı yok. Memtest ile RAM'i de kontrol ettim onda da sıkıntı yok. OCCT ile yükte sistemi denedim hiçbir sıkıntı yok. BIOS'um güncel, 1 ay önce format attım ve sürücülerim güncel sürümdedir, herhangi bir ısınma durumu yoktur. Sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

En son kapanmada minidump dosyası; minidump-20230403T130337Z-001.zip

Çözüm
@claus hocam tekrardan merhaba PSU ve ekran kartı tesleri yapıldı hiçbir sorun çıkmadı. Sistemde 1 TB SSD, 500 M.2 SSD ve 1 TB HDD vardı. Bütün disklerin sağlık ve okuma/yazma değerleri normal geldi. Servisteki çalışanlar bazen HDD'lerin kernel hatasına sebep verdiğinden bahsettiler ve HDD'yi çıkardılar. Sorunum çözüldü şu an 3 haftadır sorunsuz kullanıyorum.
Hocam dediklerinizi yaptım format attım baştan gene oldu. Donanımsal bir sorun olabilir mi servise göndermeyi düşünüyorum. @claus
Tüm dediklerimi yaptıysan ve hata alıyorsan donanımsal sorun var demektir.
Özellikle o dediğim 2 donanımı kontrol etsinler. Hazır servise yollamışken diğer donanımları'da test etsinler. Gelişmeleri bildirirsin.

@claus hocam tekrardan merhaba PSU ve ekran kartı tesleri yapıldı hiçbir sorun çıkmadı. Sistemde 1 TB SSD, 500 M.2 SSD ve 1 TB HDD vardı. Bütün disklerin sağlık ve okuma/yazma değerleri normal geldi. Servisteki çalışanlar bazen HDD'lerin kernel hatasına sebep verdiğinden bahsettiler ve HDD'yi çıkardılar. Sorunum çözüldü şu an 3 haftadır sorunsuz kullanıyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı